„Nie chciał tej walki” – White o fiasku zestawienia Poirier vs. Ferguson, Poirier reaguje

Szefujący UFC Dana White stwierdził, że Dustin Poirier nie chciał walki z Tonym Fergusonem na UFC 254.

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że jednak nie dojdzie do pojedynku Tony’ego Fergusona z Dustinem Poirierem, który był wstępnie planowany na okoliczność październikowej gali UFC 254 w Abu Zabi.

W zeszłym tygodniu Luizjańczyk obwieścił, że nie doszedł porozumienia z Daną Whitem i spółką, wobec czego walki z El Cucuyem nie będzie. W tym tygodniu miał natomiast powrócić do Lafayette, przerywając obóz przygotowawczy w American Top Team na Florydzie.

Głównodowodzący UFC poszedł o krok dalej, twierdząc, że walka Poiriera z Fergusonem jest już nie do uratowania, wobec czego El Cucuy ma nowego przeciwnika, z którym pójdzie w oktagonowe tany w Abu Zabi.

Tymczasem kilka dni temu garnący się do konfrontacji z Diamentem Ferguson zaapelował do White’a, aby ten spełnił oczekiwania finansowe byłego tymczasowego mistrza wagi lekkiej. Temat podchwycił Poirier, dając do zrozumienia, że nie wszystko jeszcze być może stracone. Ba, okazuje się, że w tym tygodniu nadal pozostanie w ATT, kontynuując przygotowania, a do Lafayette wybiera się dopiero w przyszłym.
Jednak podczas wtorkowej konferencji prasowej po gali DWCS zapytany o wspomniany wpis Fergusona, White raz jeszcze potwierdził, że temat jego potyczki z Poirierem jest już nieaktualny.

– Mówiłem wam już, że mamy nową walkę – powiedział. – Tony jeszcze jej nie zaakceptował, ale nie wyobrażam sobie, żeby tego nie zrobił.

– Słuchajcie, lubię Dustina. Nie będę tutaj siedział i krytykował Dustina, bo to świetny dzieciak. Nie wiem, czy nie chciał walczyć w Abu Zabi, czy był inny problem. Nie chciał tej walki.

– Jest wiele sposobów, na które można odrzucić walkę. Zaporowe warunki w negocjacjach są jednym ze sposobów. Z jakiegokolwiek więc powodu po prostu nie chciał wziąć tej walki. Tylko on wie, dlaczego.

Na reakcję ze strony Luizjańczyka nie trzeba było długo czekać. Obwieścił on w mediach społecznościowych, że jak najbardziej chce walki z Tonym Fergusonem.– Chcę tej walki – napisał w krótkiej wiadomości przesłanej MMAJunkie.com. – Proste, chcę walki z Tonym. Podoba mi się to zestawienie.

W przestrzeni medialnej pojawia się natomiast coraz więcej spekulacji, wedle których nowym rywalem El Cucuya będzie… Były mistrz wagi lekkiej Bellatora, Michael Chandler, który jest obecnie wolnym zawodnikiem.

Cała konferencja prasowa z Daną Whitem poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. silas

    16 września 2020 at 10:56

    Dustin ma dość trudną pozycję negocjacyjną, ponieważ przegrał z mistrzem. White może więc obejść się bez niego. Na pewno nie jest to sytuacja, kiedy chce/musi przepchnąć jakiegoś zawodnika jako następnego pretendenta.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply