„Zrobimy inną walkę” – Dana White potwierdza występ Tony’ego Fergusona na UFC 254 przeciwko innemu rywalowi

Sternik UFC Dana White zabrał głos na temat fiaska zestawienia Dustina Poiriera z Tonym Fergusonem na październikową galę UFC 254.

Kilka dni temu Dustin Poirier obwieścił, że nie dojdzie do jego walki z Tonym Fergusonem, planowanej wstępnie na okoliczność gali UFC 254, która odbędzie się 24 października w Abu Zabi.

Luizjańczyk wyjaśnił, że nie doszedł do porozumienia z Daną Whitem i spółką w sprawie warunków finansowych. Niewykluczone, że jego oczekiwania w tym zakresie wzrosły, ponieważ po niedawnym zwycięstwie z Danielem Hookerem pierwotnie planował powrócić do akcji dopiero w grudniu lub na początku przyszłego roku, potrzebując tych kilku miesięcy na regenerację.

Czy zatem Tony Ferguson pozostanie w rozpisce październikowej gali w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? A może jest jeszcze szansa na to, by jednak UFC i Poirier wypracowali porozumienie? O to zapytano Danę White’a podczas konferencji prasowej po sobotniej gali UFC Fight Night w Las Vegas.
– Nie, nawet nie próbujemy tego ratować – powiedział amerykański promotor. – Zrobimy inną walkę (dla Tony’ego Fergusona). Dojdzie do niej.

Z kim zatem mógłby stanąć w szranki El Cucuy w ramach UFC 254? Najwyżej sklasyfikowanym lekkim bez zaplanowanej walki jest Conor McGregor, ale wydaje się, że prawdopodobieństwo jego powrotu do akcji w październiku oscyluje w okolicach zera.

Na 5. miejscu w rankingu znajduje się wspomniany Daniel Hooker. Oceniając po mediach społecznościowych, można przyjąć, że Nowozelandczyk powoli sposobi się do powrotu do oktagonu, więc wykluczyć nie sposób, że to on stanie naprzeciwko Tony’ego Fergusona.Wyobraźnię fanów rozpala też potencjalne starcie Amerykanina ze sklasyfikowanym na 6. miejscu Charlesem Oliveirą, ale ten kilka dni temu z „powodów osobistych” – jak doniosło Combate.com – wycofał się z pojedynku z Beneilem Dariushem, szykowanego na początek października. Kto wie, być może trzy dodatkowe tygodnia na przygotowania – gala UFC 254 odbędzie się 24 października – umożliwią rozpędzonemu serią siedmiu zwycięstw Brazylijczykowi wzięcie potyczki z Tonym Fergusonem?

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov wskazał pięciu najlepszych półciężkich na świecie

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

3 Comments

  1. Konewa

    13 września 2020 at 13:59

    Tak , proszę niech zrobią Ferguson vs Oliveira 🙏

  2. miedziak

    14 września 2020 at 16:42

    Obawiam się trochę potencjalnego starcia Tony’ego z Oliveirą. Tzn tego, iż w starciu z takim rzeźnikiem jak Tony u Brazylijczyka ponownie wrócą demony przeszłości i przegra przez bliżej nieokreśloną kontuzję w pierwszej rundzie. Wolałbym chyba pewniejsze zestawienie z Dariushem.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply