KSWPolskie MMA

„Nie będziemy chcieli wypuścić Saladinhe’a do UFC” – Martin Lewandowski zdradził, że kontrakt Saladhine’a Parnasse z KSW powoli dobiega końca

Współwłaściciel KSW Martin Lewandowski ujawnił, że niebawem rozpocznie poważne negocjacje z podwójnym mistrzem organizacji Salahdinem Parnassem.
Po sobotniej gali KSW 85 w Nowym Sączu na sile przybrały głosy sugerujące, że podwójny mistrz KSW Salahdine Parnasse przerósł już organizację i jeśli ma się rozwijać, to pod sztandarem światowego giganta, UFC. Współwłaściciel polskiego potentata Martin Lewandowski nie zamierza jednak oddawać Francuza bez walki.

Salahdine Parnasse zasilił szeregi KSW w 2017 roku jako ledwie 20-letni zawodnik. Wygrał pięć pierwszych walk w organizacji, sięgając po tron wagi piórkowej i raz go broniąc. Z walki na walkę dokonywał astronomicznego rozwoju, potwierdzając ogromny talent, jaki w nim drzemie. Już wtedy pojawiały się sugestie, że jego miejsce jest UFC.

Na jakiś czas ustały one w 2021 roku, gdy młodzian nieoczekiwanie przegrał przez nokaut z Danielem Torresem, tracąc pas mistrzowski wagi piórkowej. Zakasawszy rękawy, Salahdine zmodyfikował nieco swoją oktagonową grę, łatając kilka luk w defensywie – i w dominującym stylu wygrał pięć następnych walk, rozsiadając się na tronach dwóch dywizji – piórkowej i lekkiej.
W minioną sobotę w unifikacyjnym starciu na szczycie 66 kilogramów Salahdine Parnasse na wrogiej sobie ziemi w Nowym Sączu stanął naprzeciwko lokalnego bohatera Roberta Ruchały.

Pomijając kilka momentów Polaka, starcie to nie było wyrównane. Dominacja Francuza rosła z minuty na minutę. W końcówce czwartej rundy zmęczonego i okrutnie już porozbijanego Ruchałę skończył soccer kickiem na korpus, zadając mu pierwszą w karierze porażkę.

Trudno dziwić się, że po tak dominującym występie w przestrzeni medialnej znów rozbrzmiały głosy wysyłające Salahdine’a Parnasse’a za Wielką Wodę.

Goszcząc jednak w prowadzonym przez Artura Mazura magazynie Klatka po Klatce, w temacie rewelacyjnego Francuza Martin Lewandowski postawił sprawę jasno.

– Nie będziemy oczywiście chcieli wypuścić Saladinhe’a do UFC – powiedział polski promotor. – Zresztą to jest jedyna federacja, która w jakimś stopniu nam zagraża, podbierając nam zawodników.

– Z kilkoma – nie będę się tutaj rozwlekał specjalnie – musieliśmy się rozstać. Nie jest to dla nas jakiś turbo problem, bo zawsze są nowi, świeża krew itd. Żyjemy więc z tym od lat i to nie jest coś, co wstrząsa naszymi fundamentami i nie wiemy, co mamy dalej zrobić.

– Mamy jeszcze kontrakt obowiązujący. Nie chcę mówić, co bo zaraz niepotrzebnie głodne paszcze będą właśnie chciały coś ugryźć, ale… Zbliża się on ku końcowi, więc będziemy negocjować.– Co więcej, już dzień przed (galą) rozmawiałem z jego menadżerem-trenerem-ojcem-dobrym przyjacielem na temat nowego kontraktu i na razie jesteśmy po dobrym słowie, ale wiadomo, dopóki papier nie jest podpisany i strony się definitywnie nie zobowiążą na kilka kolejnych lat, to wszystko może się wydarzyć, jak mówi klasyk.

W zeszłym roku polski gigant stracił Roberto Soldicia – innego podwójnego mistrza – który wybrał ofertę ONE Championship, gdzie jednak pod kątem sportowym póki co dobrze sobie nie radzi.

Co zaś tyczy się negocjacji z Salahdinem Parnassem, współwłaściciel KSW przyznał, że warunki finansowe są dla Francuza jednym z najważniejszych elementów negocjacyjnych, do czego polski promotor podchodzi jednak z pełnym zrozumieniem.

– Zawodnicy są tu po to, żeby zarabiać na swoją przyszłość – powiedział Martin. – Wiadomo, że kariera zawodnika nie tylko MMA, ale w ogóle sportowców, jest krótka, więc… Jak pokażą się jakieś zarobki, to każdy łapie się za głowę i mówi: „ale jak on może tyle zarabiać za 15 czy 25 minut walki?”. Tak – tylko że kariera się kończy w pewnym momencie i nie szykuje się dwie godziny do tej walki tylko kilka miesięcy. Właściwie całe życie temu dedykuje. To jest ich zawód. Zarabiają 2-3 razy na rok, a nie co miesiąc, więc to też trzeba wziąć pod uwagę.
Nie wiadomo póki co, kiedy Salahdine Parnasse powróci do akcji i w jakiej kategorii wagowej będzie walczył. Martin Lewandowski przyznał, że podoba mu się pomysł zestawienia Francuza z mistrzem wagi półśredniej Adrianem Bartosińskim, choć zastrzegł, że to raczej melodia przyszłości.

W wadze lekkiej głównym pretendentem wydaje się być Valeriu Mircea, choć polski promotor zdaje sobie sprawę, że cały czas w mistrzowskiej grze pozostaje też Marian Ziółkowski, który nie stracił pasa w walce.

Cała rozmowa poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

      1. Szkoda, to jest za duży talent i kusi zobaczyć go na tle prospektowych gigantów pokroju Topurii czy Evloeva.

        Parka porobiłby gładko, przecież Gamer go w stójce ośmieszył w ostatniej walce trylogii.

Dodaj komentarz

Back to top button