BellatorWiadomości MMA

Newton zapowiada „tryb bestii”

Przed turniejem wagi półciężkiej Bellatora Emanuel Newton zapowiada powrót do najwyższej formy.

19 września na gali Bellator 142: Dynamite odbędzie się czteroosobowy turniej wagi półciężkiej. Jednym z uczestników będzie Emanuel Newton, który za wszelką cenę chce zmazać ostatnie niepowodzenia.

Newton (25-8-1) stracił tytuł mistrzowski wagi półciężkiej podczas gali Bellator 134, a jego pogromcą był, dotąd niepokonany, Liam McGeary (10-0). Co gorsza u Amerykanina w testach po walce wykryto metabolity marihuany, za co został zawieszony na 3 miesiące. Teraz The Hardcore Kid wraca i chce pokazać, na co go stać.

Zapominam o zawieszeniu. Trzeba naprawić błędy i zrobić wszystko, żeby już nigdy się to nie powtórzyło. Wszystko wyszło wtedy w walce. Byłem zbyt pasywny. Palenie marihuany robi ze mnie miłego chłopca, wolę po tym przytulać, a nie uderzać po twarzy. Naprawiłem to i teraz wyjdę z lepszym nastawieniem. Więcej „trybu bestii” i masakrowania.

– powiedział Newton w rozmowie z MMAJunkie.

31-letni Amerykanin chciałby odzyskać tytuł mistrzowski, jednak nie celuje konkretnie w rewanż ze swoim pogromcą.

Chcę się zmierzyć z posiadaczem pasa, obojętnie kto nim będzie. Czy to będzie Tito, czy Liam, ja i tak wiem, że jestem lepszy. Pokażę to w odpowiednim czasie. Nie będę miał już z niczym problemu, mam świetnie ułożony trening, jestem dobrze nastawiony mentalnie, zmierzam po zwycięstwo.

– dodał.

Emanuel Newton zrozumiał też, jakie błędy popełnił w ostatnim pojedynku:

Powinienem zostać w stójce. Byłem lepszym strikerem. Obolenia nie były trudne, więc powinienem więcej uderzać, a obaleniami zdobywać dodatkowe punkty. Ludzie krzyczeli „wstawaj” i myślę, że gdybym to robił zapewniłbym sobie utrzymanie pasa.

W półfinale turnieju eks-mistrz zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC, Philem Davisem.

*****

Wszystkie informacje o gali Bellator 142 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button