UFC

Nasrat Haqparast, Misha Cirkunov i Arjan Bhullar wracają do akcji – cztery nowe walki na UFC Fight Night 138

Starcie Nasrata Haqparasta z Thobaultem Goutim jest jednym z czterech, jakie dodano do październikowej gali UFC Fight Night 138 w Kanadzie.

Gala UFC Fight Night 138, która odbędzie się 27 października w kanadyjskim Moncton, została uzupełniona o cztery nowe zestawienia, o których doniósł portal TSN.ca.

W kategorii półciężkiej powracający do akcji po dwóch z rzędu porażkach – z Volkanem Oezdemirem i Gloverem TeixeirąMisha Cirkunov (13-4) stanie naprzeciwko Patricka Cumminsa (10-5), którego seria dwóch wiktorii została ostatnie przerwana przez Coreya Andersona.

Obaj zawodnicy zdecydowanie ostatnimi czasy nie zachwycają. Stójka powinna faworyzować Łotysza, który ma też solidne judo. Jednak zapasy, charakter i solidna kondycja Cumminsa mogą sprawić mu wiele problemów.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Misha Cirkunov – 1.55
Patrick Cummins – 2.45

Wstępny typ:

Patrick Cummins

W kategorii lekkiej dojdzie do starcia dwóch zawodników lubujących się w wymianach stójkowych – powracającego po demolce na Marcu Diakiesie Nasrata Haqparasta (9-2) z Thibaultem Goutim (12-4), który przegrał cztery z dotychczasowych pięciu walk w UFC – ostatnio z Sagem Northcuttem.

Biorąc pod uwagę formę oraz progres, jakie pokazał ostatnio afgański Niemiec, trudno nie widzieć go w roli faworyta tego pojedynku. Powinien być w stanie utrzymać walkę na nogach – jeśli Francuz poszuka obaleń, jak uczynił to ostatnim razem – tam dzieląc i rządząc.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Nasrat Haqparast – 1.25
Thibault Gouti – 4.00

Wstępny typ:

Nasrat Haqparast

Prawdopodobnie o utrzymanie powalczą dwaj zdecydowanie niezachwycający swoim zestawem umiejętności półciężcy – Ed Herman (22-13), który przegrał dwa ostatnie pojedynki, oraz Gian Villante (16-10), który kończył na tarczy trzy z ostatnich czterech walk.

Trudno wskazać tu faworyta, ale wydaje się, że metodyczna agresja ze strony Villante, jego spora aktywność i szerszy arsenał kopnięć stanowić mogą przeszkody nie do sforsowania dla Hermana.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gian Villante – 1.55
Ed Herman – 2.45

Wstępny typ:

Gian Villante

Wreszcie w kategorii ciężkiej dojdzie do konfrontacji dwóch zawodników, którzy przygodę z UFC rozpoczęli od zwycięstw, przegrywając jednak drugie starcia – Arjan Bhullar (7-1), który został ostatnio poddany omoplatą przez Adama Wieczorka, pójdzie w bój z Marcelo Golmem (6-1), który został ostatnio zamęczony przez Tima Johnsona.

W stójce przewaga powinna zdecydowanie należeć do Brazylijczyka, ale Bhullar to mocniejszy zapaśnik od Johnsona, który długimi fragmentami był w stanie męczyć Golma w klinczu. Niewykluczone, że sztuka ta powiedzie się zatem też hinduskiemu Kanadyjczykowi.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Arjan Bhullar – 1.60
Marcelo Golm – 2.30

Wstępny typ:

Arjan Bhullar

Rozpiska UFC Fight Night 138

Walka wieczoru

205 lbs: Volkan Oezdemir (15-2) vs. Anthony Smith (30-13)

Pozostałe

265 lbs: Arjan Bhullar (7-1) vs. Marcelo Golm (6-1)
205 lbs: Misha Cirkunov (13-4) vs. Patrick Cummins (10-5)
155 lbs: Nasrat Haqparast (9-2) vs. Thibault Gouti (12-4)
205 lbs: Gian Villante (16-10) vs. Ed Herman (22-13)
135 lbs: Sarah Moras (5-3) vs. Talita Bernardo (4-3)
135 lbs: Gavin Tucker (10-1) vs. Andre Soukhamthath (12-6)

*****

Krucjata Conora – czyli jak sprzedać 3 miliony PPV na walce z Khabibem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button