Anthony Smith vs. Volkan Oezdemir walką wieczoru gali UFC Fight Night 138

Pojedynek w kategorii półciężkiej pomiędzy Anthonym Smithem i Volkanem Oezdemirem został walką wieczoru październikowej gali UFC Fight Night 138.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night 138, która odbędzie się 27 października w kanadyjskim Moncton, rękawice skrzyżują czołowi półciężcy – Volkan Oezdemir (15-2) i Anthony Smith (30-13).

O zestawieniu doniósł portal NationalPost.com, a następnie zostało ono oficjalnie ogłoszone.
Volkan Oezdemir nie był widziany w akcji od stycznia tego roku, gdy serią trzech zwycięstw w oktagonie utorował sobie drogę do walki o złoto z Danielem Cormierem podczas gali UFC 220, którą przegrał przez techniczny nokaut w rundzie drugiej. Później dwukrotnie przymierzano go do walki z Mauricio Shogunem Ruą, a następnie do potyczki z Alexandrem Gustafssonem, ale na przeszkodzie w przypadku walk z Brazylijczykiem stanęły mu problemy prawne, a ze Szwedem – kontuzja nosa.

Z kolei Anthony Smith po porażce z Thiago Santosem, która przerwała jego ciąg trzech zwycięstw w 185 funtach, przeniósł się do kategorii półciężkiej, tam demolując dwóch byłych mistrzów. W czerwcu podczas gali UFC 225 w 53 sekundy znokautował Rashada Evansa, a w lipcu podczas gali UFC Fight Night 134 potrzebował 89 sekund na brutalne ubicie Mauricio Shoguna Ruy.

Obaj zawodnicy to kowadłoręcy i agresywnie nastawieni uderzacze, wobec czego trudno spodziewać się, aby o wyniku pojedynku decydowali sędziowie punktowi. Delikatna przewaga warunków fizycznych będzie należała do Amerykanina, ale jest to bardzo chimeryczny zawodnik – występy spektakularne przeplata z fatalnymi, w to wszystko wplatając też takie, w których idzie mu jak po grudzie, ale jednak ostatecznie kończy je z tarczą. Po stronie Szwajcara niepokoić może długi rozbrat z oktagonem – po stronie Amerykanina dziurawa jak szwajcarski ser defensywa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Anthony Smith – 2.20
Volkan Oezdemir – 1.60

Wstępny typ:

Volkan Oezdemir

Rozpiska UFC Fight Night 138

Walka wieczoru

205 lbs: Volkan Oezdemir (15-2) vs. Anthony Smith (30-13)

*****

Powrót Jose Aldo – bez różańca i rolexa

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply