UFC

Naoki Inoue vs. Jenel Lausa na UFC Fight Night 117

W swojej drugiej walce dla UFC utalentowany Naoki Inoue pójdzie w oktagonowe tany z Jenelem Lausą podczas gali UFC Fight Night 117.

Jeden z najciekawszych japońskich zawodników młodego pokolenia, ledwie 20-letni Naoki Inoue (11-0) powróci do oktagonu 23 września w sajtamskiej Super Arenie podczas gali UFC Fight Night 113. Jego rywalem będzie Filipińczyk Jenel Lausa (7-3), a zestawienie oficjalnie ogłosiła organizacja.
Niepokonany Inoue zadebiutował pod banderą amerykańskiego giganta w czerwcu, podczas gali UFC Fight Night 111 w bardzo dobrym stylu pokonując Carlsa Johna de Tomasa.

Starszy od niego o 8 lat Lausa bił się już w oktagonie dwukrotnie. W debiucie efektownie wypunktował Zhikui Yao, by ostatnio, podczas kwietniowej gali UFC 210 nie sprostać mocnemu Magomedovi Bibulatovowi.

Trudno wskazać wyraźnego faworyta tego pojedynku, ale wydaje się, że oparty na szybkich ciosach prostych w stójce styl dysponującego lepszymi warunkami fizycznymi Japończyka może sprawiać sporo problemów mobilnemu, ale szukającemu przede wszystkim wymian w półdystansie Filipińczykowi. Także od strony zapaśniczej i szczególnie parterowej to Inoue powinien mieć nieco więcej do zaoferowania, choć Lausa w konfrontacji z Bibulatovem pokazał całkiem niezły defensywy grappling – choć ceną za tenże było pogodzenie się z pozostawaniem na dole.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Naoki Inoue – 1.40
Jenel Lausa – 2.80

Rozpiska UFC Fight Night 117

Walka wieczoru

205 lbs: Mauricio Rua (25-10) vs. Ovince St. Preux (20-10)

Pozostałe

205 lbs: Gokhan Saki (0-1) vs. Luis Henrique da Silva (12-3)
125 lbs: Naoki Inoue (11-0) vs. Jenel Lausa (7-3)
115 lbs: Syuri Kondo (5-0) vs. Chan Mi Jeon (5-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button