UFC

Gokhan Saki vs. Luis Henrique da Silva na UFC Fight Night 117

Gokhan Saki skrzyżuje rękawice z Luisem Henrique da Silvą w swojej pierwszej walce pod banderą amerykańskiego giganta.

W swojej debiutanckiej walce pod banderą UFC – i dopiero drugiej w karierze w formule MMA – utytułowane kickbokser Gokhan Saki (0-1) skrzyżuje rękawice z Luisem Henrique da Silvą (12-3). Do pojedynku dojdzie 23 września w japońskiej Saitamie podczas gali UFC Fight Night 117, a został on oficjalnie ogłoszony przez organizację.
Swoją jedyną walkę MMA w karierze 33-letni obecnie Saki stoczył w 2004 roku, przegrywając przez techniczny nokaut Jamesem Zikicem. W ostatnich kilkunastu latach walczył na ringach kickbokserskich, rywalizując z sukcesami między innymi w corocznych zawodach K-1 World Grand Prix czy pod banderą Glory.

Da Silva rozpoczął przygodę z UFC od dwóch zwycięstw, ale teraz walczy o przetrwanie, bo skończył na tarczy trzy ostatnie pojedynki. Najpierw poddał go Paul Craig, potem wypunktował Jordan Johnson, a ostatnio – podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 110 – jedynie 22 sekund na ubicie go potrzebował Ion Cutelaba.

Wybór Brazylijczyka na pierwszego rywala dla holenderskiego Turka nie jest oczywiście przypadkowy. To bowiem przede wszystkim stójkowicz, który tylko od wielkiego dzwona odwołuje się do bardzo przeciętnych zresztą w swoim wykonaniu zapasów. Innymi słowy, w szermierce na pięści i kopnięcia zdecydowana przewaga należeć będzie do Sakiego. Jeśli utrzyma tam walkę, najpewniej rozbije rywala, ale pomimo iż wiemy, że ofensywne zapasy da Silvy są bardzo przeciętne, to nic nie wiadomo na temat obrony przed obaleniami Turka. Jeśli znajdzie się bowiem na plecach, wtedy przewaga Brazylijczyka może być równa tej, jaką w stójce cieszył będzie się Saki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Gokhan Saki – 1.35
Luis Henrique da Silva – 2.90

Rozpiska UFC Fight Night 117

Walka wieczoru

205 lbs: Mauricio Rua (25-10) vs. Ovince St. Preux (20-10)

Pozostałe

205 lbs: Gokhan Saki (0-1) vs. Luis Henrique da Silva (12-3)
125 lbs: Jenel Lausa (7-3) vs. Naoki Inoue (11-0)
115 lbs: Syuri Kondo (5-0) vs. Chan Mi Jeon (5-1)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button