UFC

Shogun Rua vs. Ovince St. Preux II na UFC Fight Night w Japonii

Po 11 latach Mauricio Shogun Rua wraca do Japonii, gdzie wyrobił sobie legendarny status jednego z najlepszych i najefektowniejszych półciężkich.

Od dłuższego już czasu Mauricio Shogun Rua (25-10) garną się do rewanżowej walki z Ovincem St. Preuxem (20-10), jako idealną lokalizację wskazując wrześniową galę w Japonii – i stało się wedle jego życzenia. Jak bowiem ogłosiła organizacja, 23 września w saitamskiej Super Arenie podczas gali UFC Fight Night obaj zawodnicy spotkają się po raz drugi.

Od czasu ich pierwszej potyczki z listopada 2014 roku – ekspresowo wygranej przez OSP – Shogun złapał wiatr w żagle, zwyciężając aż trzy kolejne pojedynki, co nie zdarzyło mu się od dziesięciu lat. Najpierw w rewanżu niejednogłośnie wypunktował Antonio Rogerio Nogueirę, następnie niejednogłośnie Corey’a Andersona i wreszcie ostatnio, podczas marcowej gali UFC Fight Night 106, ubił Giana Villante.

Z kolei Haitańczyk od czasu pierwszego boju z Brazylijczykiem walczył ze zmiennym szczęściem, zwyciężając trzy z siedmiu pojedynków. Przytrafiła mu się nawet seria trzech porażek – z Jonem Jonesem, Jimim Manuwą i Volkanem Oezdemirem – ale ostatnio uratował miejsce w organizacji, podczas kwietniowej gali UFC Fight Night 108 dusząc Marcosa Rogerio de Limę.

Rua wydaje się zawodnikiem, który dokonał większego progresu od momentu, gdy obaj zmierzyli się po raz pierwszy, prezentując zdecydowanie bardziej wykalkulowane podejście i zdając sobie w końcu sprawę ze swoich słabości i upływającego wieku. Z drugiej jednak strony, OSP przegrywał w tym okresie tylko z czołówką – nie wliczając może pojedynku z Oezdemirem, który przegrał po kontrowersyjnej decyzji sędziowskiej. Jeśli Rua przetrwa pierwsze minuty walki, w których Haitańczyk będzie na pewno niebezpieczny, w drugiej jej części może przejąć stery pojedynku w swoje ręce, bo od strony kondycyjnej prawdopodobnie górował będzie nad rywalem.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mauricio Rua – 2.10
Ovince St. Preux – 1.65

Rozpiska UFC Fight Night w Japonii

205 lbs: Mauricio Rua (25-10) vs. Ovince St. Preux (20-10)

*****

Firas Zahabi zdradza taktykę, jaka może pomóc McGregorowi w walce z Mayweatherem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button