„Na tym nagraniu zobaczycie, jaki był Abdulmanap” – Cormier wspiera Khabiba, wspomina Abdulmanapa

Daniel Cormier przekazał Khabibowi Nurmagomedovowi wyrazy wsparcia po śmierci ojca Abdulmanapa.

Były podwójny mistrz UFC Daniel Cormier udzielił wsparcia swojemu serdecznemu koledze Khabibowi Nurmagomedovowi, którego ojciec Abdulmanap Nurmagomedov zmarł w piątek w szpitalu w Moskwie.

View this post on Instagram

My brother Khabib, I am praying for you and your family. Your father leaves such a tremendous legacy behind. Every time I was around him, I could see how proud he was of you. You showed him some amazing things, my brother. He trained you to be a fighter and you got there. I love you, my brother. Hug your mom, hug your wife and children and know you have a ton of support around the world during this tough time. Everyone else, please swipe right. This video shows who Abdulmanap was, as he wrestled one of my youth wrestlers before UFC 187. He would wrestle anyone, big or small. It’s a memory I’ll never forget. Rest In Peace, Abdulmanap. One day we will all meet again. @Khabib_nurmagomedov @mosesmirabal 📸@official.noah.bean

A post shared by Daniel "DC" Cormier (@dc_mma) on

– Bracie, Khabibie, modlę się za ciebie i twoją rodzinę – napisał Amerykanin. – Twój ojciec zostawił po sobie wspaniałe dziedzictwo. Zawsze, gdy go spotykałem, widziałem, jak dumny był z ciebie. Pokazałeś mu wspaniałe rzeczy, bracie. Wytrenował cię, abyś był wojownikiem i dokonałeś tego. Kocham cię, bracie. Przytul mamę, przytul żonę i dzieci i wiedz, że masz mnóstwo wsparcia z całego świata w tym trudnym czasie.

– Do całej reszty, kliknijcie strzałkę w prawo. Na tym nagraniu zobaczycie, jaki był Abdulmanap. Robi zapasy z jednym z moich młodych podopiecznych przed UFC 187. Był gotowy na zapasy z każdym, dużym, małym. Nigdy nie zapomnę tych wspomnień. Spoczywaj w pokoju, Abdulmanapie. Któregoś dnia ponownie się spotkamy.

Abdulmanap Nurmagomedov zmarł z powodu problemów z sercem i mózgiem, do których przyczyniło się zakażenie koronawirusem. Znajdował się w ciężkim stanie od ponad dwóch miesięcy.
Kondolencje na ręce Khabiba Nurmagomedova i jego rodziny złożyło za pośrednictwem mediów społecznościowych wielu zawodników i trenerów z całego świata – w tym także Conor McGregor oraz Dana White.

Jak donosi portal TASS.ru, w piątek rano ciało 57-latka zostało przetransportowane samolotem do Machaczkały. Abdulmanapa pochowano w wiosce Kirovul, w której spędził większość życia. Poza najbliższymi krewnymi na pogrzebie pojawił się też przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrov, który osobiście złożył kondolencje rodzinie.

Dagestański Orzeł nie udzielił jeszcze żadnego komentarza od czasu śmierci ojca.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply