KSWPolskie MMA

„Na początku kontraktu miałem bardzo, bardzo słabe warunki” – umowa Ibragima Chuzhigaeva z KSW dobiega końca

Mistrz wagi półciężkiej KSW Ibragim Chuzhigaev zdradził, że jego kontrakt z polskim gigantem niebawem dobiega końca.
Ibragim Chuzhigaev powoli wyrabia sobie nad Wisłą renomę, coraz wygodniej usadawiając się na mistrzowskim tronie wagi półciężkiej. Okazuje się jednak, że turecki Czeczen może w najbliższym czasie opuścić KSW.

W ramach niedawnej gali KSW 85 w Nowym Sączu Ibragim Chuzhigaev po raz drugi obronił tytuł w kategorii półciężkiej, tym razem w pokonanym polu zostawiając niezwyciężonego wcześniej Bohdana Gnidkę. Czeczen poddał Ukraińca w drugiej rundzie zawodów.

Po walce mistrz zdradził, że w drodze do gali nabawił się kontuzji, która odbiła się na jego występie.
– Poszło żebro i było nieciekawie, ale zdecydowaliśmy się nie odwoływać walki – powiedział Ibragim w najnowszym wywiadzie, jakiego udzielił Tomaszowi Majewskiemu z portali FightSport.pl. – Wyszedłem i tak się zdarzyło, że już przy pierwszym kontakcie trafił mnie w żebro.

– Było nieciekawie. Ciężko było oddychać, ale przetrwałem i wygrałem.

W najbliższym czasie 32-letni zawodnik zamierza skupić się na swoim zdrowiu.

– Przede mną jest też operacja – powiedział. – Zobaczymy. Operacja moich starych kontuzji. W zasadzie ona powinna być dwie walki temu, ale to przeciągałem i przeciągałem. Musi się jednak odbyć, bo w tym starciu ją czułem i pogłębiła się. Dlatego czekam na nowy kontrakt i zobaczymy.Pod sztandarem KSW Ibragim Chuzhigaev zadebiutował w styczniu zeszłego roku, nieoczekiwanie detronizując ówczesnego dominanta wagi półciężkiej Tomasza Narkuna. Po raz pierwszy pas obronił w grudniu, w pokonanym polu zostawiając Ivana Erslana. Teraz – po wiktorii z Gnidką – jego kontrakt z KSW powoli zbliża się do końca. Jak zdradził, wygasa już w grudniu tego roku.

– Pasa trzeba bronić – powiedział Czeczen, zapytany o dalsze plany. – Nieważne, czy tego chcę, czy nie chcę. Po prostu trzeba.

– Wszystko zależy jednak od kontraktu. To najważniejsza rzecz. Na początku kontraktu miałem bardzo, bardzo słabe warunki, a mając na uwadze mój aktualny status mistrza, to nie jest dobre.

– Dlatego czekamy na nowy kontrakt i wtedy zobaczymy. Jestem gotowy na super walki. Dlaczego nie? Pytanie tylko o cenę.
Ibragim Chuzhigaev już wcześniej wyrażał zainteresowanie zejściem do wagi średniej, w której toczył większość swoich walk. Czy jednak tak się stanie i czy w ogóle dojdzie do porozumienia z KSW w sprawie przedłużenia umowy, przekonamy się najprawdopodobniej w najbliższych tygodniach.

Poniżej cały wywiad.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button