Polskie MMAUFC

„Na dniach…” – niebawem ogłoszenie nowej walki Mateusza Gamrota?

Szlifujący obecnie formę na Florydzie Mateusz Gamrot zasugerował w mediach społecznościowych, że niebawem może zostać ogłoszona jego kolejna walka w UFC.
Wygląda na to, że pojawił się postęp w temacie kolejnego pojedynku w UFC rozpędzonego serią trzech skończeń Mateusza Gamrota.

Polski zawodnik przebywa od dwóch tygodni na Florydzie, gdzie w American Top Team szykuje formę do piątego występu w oktagonie amerykańskiego giganta. Póki co Gamer nie miał jednak żadnych konkretnych wiadomości w temacie, ale… Sytuacja właśnie uległa zmianie – a przynajmniej tak wnioskować można z komentarza, jaki Polak opublikował w mediach społecznościowych.
Zapytany bowiem na Instagramie przez jednego z fanów, czy coś zaczyna piszczeć w trawie, potwierdził.

– Coś tak – napisał Mateusz. – Myślę, że na dniach powinno się coś pojawić.

Kudowianin wyleciał do Stanów Zjednoczonych, aby być cały czas pod ręką matchmakerów, gdyby pojawiła się okazja wejścia na zastępstwo – choćby na okoliczność majowej gali UFC 274, w której dojdzie do kilku pojedynków w wadze lekkiej – między innymi Charlesa Oliveiry z Justinem Gaethje, Michaela Chandlera z Tonym Fergusonem czy Donalda Cerrone z Joe Lauzonem.

Gamer celował też w występ podczas zaplanowanej na 14 maja gali UFC Fight Night, którą w Las Vegas zwieńczy starcie Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem.

Wśród potencjalnych rywali polskiego zawodnika najczęściej przewijało się nazwisko Armana Tsarukyana. Obaj zawodnicy kilka tygodni temu doszli bowiem do porozumienia w sprawie wspólnej walki, wykorzystując do tego media społecznościowe. Rzecz jednak w tym, że zestawienie to nieszczególnie przypadło do gustu menadżerowi Polaka i właścicielowi ATT Danowi Lambertowi, który wolałby, aby do takiej walki doszło na późniejszym etapie karier obu zawodników, traktowanych jako reprezentantów klubu.Kilka dni temu Mateusz Gamrot zgłosił się też do walki z Rafaelem dos Anjosem, który celuje w powrót w lipcu lub sierpniu. Nie wydaje się natomiast szczególnie prawdopodobne, aby sklasyfikowany na 6. miejscu w rankingu Brazylijczyk, nie najmłodszy już, a nadal marzący o mistrzostwie, był zainteresowany zestawieniem, które pod kątem rankingowym niewiele mu daje.

Żadnego pojedynku nie mają póki co zaplanowanego Gregor Gillespie – ten od dawna jak mantrę powtarza, że z niżej sklasyfikowanymi rywalami walczyć nie zamierza – Rafael Fiziev, który jednak garnie się do starcia z RDA, oraz Dan Hooker, który zapowiedział powrót do 155 funtów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 3

Dodaj komentarz

Back to top button