„Musimy nadrobić” – Dana White nie wyklucza organizacji gal UFC w tygodniu

Głównodowodzący UFC Dana White opowiedział o aktualnym statusie gali UFC 249 oraz trzech odwołanych galach.

Przed dwoma dniami sternik UFC Dana White zapowiedział, że ma już na 99,9% potwierdzoną lokalizację dla gali UFC 249 – pierwotnie szykowanej na Brooklyn – którą uświetni starcie na szczycie wagi lekkiej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Tonym Fergusonem.

Okazuje się jednak, że w grę wchodzi kilka lokalizacji, o czym amerykański promotor opowiedział w najnowszym wywiadzie z Kevinem Iolem.

– Mamy 2-3 opcje w Stanach Zjednoczonych i 3-4 poza krajem – powiedział White. – Nie powiem wam teraz, gdzie odbędzie się gala. Wszyscy chcą wiedzieć w tej chwili, ale nikt nie musi teraz tego wiedzieć. Nadal jest kilka szczegółów, które musimy dopracować, ale mam wiele opcji.
Wśród miejsc, w których gala UFC 249 może zostać zorganizowana poza Stanami Zjednoczonymi, wymienia się najczęściej Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Rosję.

Jeśli natomiast chodzi o Stany Zjednoczone, pod uwagę brane są – wedle nieoficjalnych doniesień dziennikarza Stevena Marrocco – trzy miasta na Florydzie: Orlando, Tampa oraz Jacksonville. Właśnie na Florydzie w miniony weekend odbyła się jedyna gala MMA w Stanach Zjednoczonych – Combat Night.

White stwierdził, że prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu ogłosi oficjalnie nową lokalizację UFC 249.

Zapytany z kolei, czy zawodnicy, sędziowie i obsługa gali będą testowani na obecność koronawirusa, wymigał się od odpowiedzi, przekonując, że „im mniej wiedzą media, tym lepiej”. Wypowiedzi ze strony innych zawodników – chociażby Francisa Ngannou – wskazują jednak na to, że tak rzeczywiście będzie – tj. wszyscy będą regularnie testowani.Co zaś tyczy się trzech odwołanych gal UFC – czy raczej, jak preferuje White: przesuniętych – sternik amerykańskiej organizacji nie pozostawia w temacie wątpliwości.

– Walki, które zostały przełożone, muszą się odbyć, więc muszę je gdzieś wcisnąć – powiedział. – Wznowimy nasz standardowy grafik. Być może dojdzie do nich bez udziału publiczności, może w innych miejscach. Nie wiem, jak to będzie dokładnie wyglądało w najbliższych miesiącach, ale do tych walki dojść musi i dojdzie.

– Żeby nadrobić gale, być może będziemy je organizować w środy albo w piątki.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply