Bez kategoriiKSWPolskie MMAUFC

„Możemy sobie zadzwonić wieczorem i polamentować” – Jan Błachowicz o porażce Tomasza Narkuna

Były mistrz kategorii półciężkiej UFC i KSW Jan Błachowicz opowiedział o ostatniej porażce Tomasza Narkuna.

W styczniu wieloletnie panowanie nietykalnego – jak mogło się wydawać – Tomasza Narkuna w kategorii półciężkiej dobiegło niespodziewanie końca.

W co-main evencie gali KSW 66 stargardzianin uległ jednogłośną decyzją gremialnie skreślanemu debiutantowi Ibragimowi Chuzhigaevowi, doznając pierwszej porażki w 93 kilogramach od siedmiu lat.

Walkę Żyrafy – i całą galę KSW 66 – oglądał zawodnik, który lata temu sam rozdawał karty w wadze półciężkiej nad Wisłą Jan Błachowicz. Opowiedział o tym w rozmowie z Jarosławem Świątkiem z MyMMA.pl.

– Obejrzałem, chociaż dłużyło mi się – powiedział o wydarzeniu cieszynianin. – Bardzo długa gala. Nie lubię tych otwarć, nie lubię… Ale dobra, mniejsza z tym.

– No szkoda, szkoda – przeszedł na temat Żyrafy. – Z Tomkiem często trenujemy razem, wspieramy się. No słuchaj, życie. Trzeba się… Ale fajna walka, dobra walka, mocna walka. Trzeba wyciągnąć wnioski, pozbierać się.

– Jest w tym momencie co ja. Stracił swój pas, ja straciłem swój pas, więc możemy sobie zadzwonić wieczorem i polamentować.

– Musi zobaczyć, co poszło źle, dlaczego. I wierzę, że Tomek wróci. Wróci i odzyska pas.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Prawdopodobnie jednak garnący się do rewanżu z Ibragimem Chuzhigaevem stargardzianin zmuszony będzie uzbroić się w cierpliwość, bo pomimo jego niepodważalnych osiągnięć – był najdłużej panującym mistrzem w historii KSW – współwłaściciel polskiego giganta Martin Lewandowski preferuje, aby Żyrafa odpoczął od rozgrywki mistrzowskiej.

Jan Błachowicz stracił pas wagi półciężkiej UFC w październiku ubiegłego roku, ulegając przez poddanie Gloverowi Teixeirze. Do akcji miał wrócić w marcu, krzyżując pięści z Aleksandarem Rakiciem, ale kontuzja kręgosłupa w odcinku szyjnym wykluczyła Polaka z zawodów. Nowy termin walki został już ustalony, ale wcześniej Cieszyński Książę musi dojść do pełnej sprawności.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button