KSWPolskie MMA

„Może w wywiadach nie mam IQ, ale w klatce mam zajebiste” – Romanowski pewnie pokonał Pietrzaka

Gremialnie skreślany Tomasz Romanowski pewnie wypunktował Michała Pietrzaka podczas gali KSW 68.
W co-main evencie gali KSW 68 w Radomiu Tomasz Romanowski (14-8) w dobrym stylu wypunktował faworyzowanego Michała Pietrzaka (10-4-1).
Obaj zawodnicy rozpoczęli bardzo uważnie, starając się wypracować sobie dogodną pozycję do ataku. Okopywali się szybkimi zewnętrznymi lowkingami. Berskerer był odrobinę skuteczniejszy w tej sztuce. Akcji pięściarskich było jak na lekarstwo – obaj zawodnicy bardzo się szanowali, nie tracąc czujności, nie ryzykując.

Tommy z czasem przejął inicjatywę, wywierając presję. Zaatakował ciosami na korpus. Nadal okopywał tez wykroczną nogę klasycznie ustawionego rywala.

Początek drugiej odsłony należał do odrobinę skuteczniejszego Pietrzaka. W ostrej wymianie Romanowski był bliski dosięgnięcia rywala sierpami.Po dwóch minutach Pietrzak ponownie nie uchronił się przed ostrą wymianą – i Romanowski zdzielił go potężnym sierpem, posyłając rywala na deski. Pietrzak natychmiast wrócił na nogi, gdzie Romanowski znów grzmotnął go precyzyjnym lewym.

Walka przeniosła się na środek klatki, gdzie szybkie pięści i mobilność Tomasza stanowiły jego cenne atuty. W wymianach był precyzyjniejszy, choć Pietrzak tu i ówdzie odgryzał się ciosami. Nieustannie polował też na kopnięcia na kolano, kilka razy trafiając. W ostatnich sekundach Pietrzak obalił Romanowskiego, który zaatakował gilotyną.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Także trzecią odsłonę Michał zaczął nieco lepiej – trafił prostym, zaatakował kopnięciami. Romanowski odpowiedział ślicznym krzyżowym – i od tego momentu zaatakował agresywniej. Pietrzak nadal jednak skutecznie okopywał kolano wykrocznej nogi Berserkera.

Z czasem Pietrzak nieco podkręcił aktywność, szukając mocnych uderzeń. Kilka z nich doszło celu, choć garda Romanowskiego działała nieźle. Tomasz grzmotnął rywala dobrymi kontrami, ale ten nacierał mocno. Poszukał obalenia, ale Romanowski świetnie się wybronił.
Sędziowie byli jednogłośni, punktując 29-28, 29-28, 30-27 dla Tomasza Romanowskiego. Dla Tommy’ego było to drugie zwycięstwo z rzędu. Jego bilans w KSW wynosi 3-1.

W wywiadzie po walce Tomasz Romanowski rzucił wyzwanie podwójnemu mistrzowi Roberto Soldiciowi.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button