„Może odzyska władzę tylko w rękach, a może nie…” – zawodnik sparaliżowany po próbie latającej balachy (VIDEO)

Do dramatycznych wydarzeń doszło przed kilkoma dniami w Petersburgu, gdzie odbyły się zawody grapplingowe.

Pochodzący z Dagestanu Paizutdin Aliyev doznał tragicznego w skutkach złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym podczas zawodów grapplingowych, które odbyły się w Petersburgu.

Prawdopodobnie próbując latającej balachy, 25-letni Aliyev upadł tak niefortunnie na głowę, że doznał ciężkiego urazu, po którym nie był w stanie wrócić na nogi.

Pierwszej pomocy udzielił zawodnikowi będący na miejscu medyk, który spróbował nastawić szyję. Kilka minut później pojawiła się karetka, którą przewieziono Dagestańczyka do szpitala.

U pechowca zdiagnozowano pęknięcie kręgu szyjnego. Doszło do paraliżu. Paizutdin nie jest w stanie ruszać rękami ani nogami. Zawodnik przeszedł już operacją i odzyskał przytomnosć.
– Jest pozytywny trend – powiedział jego trener Cairo Zakiev w rozmowie z kanałem 360. – Jest przytomny, komunikuje się. Nie może mówić. Jest podłączony do aparatury. Jest jednak w pełni świadomy. Jego matka jest przy nim.

Aliyev przeniósł się do Petersburga rok temu. Od jakiegoś czasu trenował zapasy w stylu klasycznym, a od kilku miesięcy także jiu-jitsu. Miał nawet na koncie zwycięstwo w podobnym turnieju. To były jego drugie tego typu zawody.

– Jest początkującym, trenował dopiero sześć miesięcy – powiedział Zakiev. – Zarabiał, będąc operatorem dźwigu. Nie w sporcie. Robił też trochę boksu. Co mogę powiedzieć. Ciężko pracujący chłopak.Czy nieszczęśnik wróci do pełnej lub choćby częściowej sprawności? Prognozy nie są szczególnie optymistyczne…

– Doktorzy dają rozczarowujące prognozy – powiedział jego trener. – Wszystko zależy od jego ciała. Być może będzie w stanie poruszać tylko rękami. A może nie. Wszystko zależy od rehabilitacji po operacji.

AKTUALIZACJA:

Wedle informacji opublikowanych 13 lutego przez 1TV_Dagestan, stan Paizutdina poprawił się. Zawodnik zaczął już mówić i może oddychać bez aparatury. Zaczął też poruszać rękami i nogami.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

Khabib Nurmagomedov odpowiedział na $100-milionową ofertę szejków za rewanż z Conorem McGregorem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply