UFC

Movsar Evloev nadal nie do zatrzymania – zdominował Dana Ige!

Movsar Evloev potwierdził nie lada potencjał, rozbijając Dana Ige w drugiej najważniejszej walce gali UFC Fight Night w Las Vegas.
W co-main evencie gali UFC Fight Night w Las Vegas Movsar Evloev (16-0) zdominował Dana Ige (15-6) na pełnym dystansie.
Pierwsze minuty walki toczyły się w stójce, gdzie obaj zawodnicy wymieniali się głównie ciosami. Obaj zanotowali kilka dobrych uderzeń, głównie prostych – Ingusz dołożył też kilka frontali.

W połowie rundy Evloev idealnie w tempo skontrował nacierającego Ige latającym kolanem, od tego momentu wyraźnie przejmując stery walki w swoje ręce. Zdzielił Hawajczyka kilkoma mocnymi prawymi sierpowymi, później męcząc go przez dłuższy czas zapaśniczo i klinczersko. W końcówce rundy Ige zdołał się wykaraskać i walka wróciła na środek oktagonu, ale tam nie wydarzyło się już wiele.

Początek drugiej odsłony należał do znacznie efektywniejszego w stójce Evloeva, który unikał bądź blokował uderzenia Ige, nierzadko ślicznie go kontrując z odejściem. Potraktował też rywala kolejnym fantastycznym latającym kolanem.

Z czasem jednak walka się wyrównała. Ige zdołał trafić Evloeva kilkoma soczystymi sierpami, choć nadal sam inkasował też sporo uderzeń. Na nieco ponad minutę przed końcem rundy Rosjanin sfinalizował obalenie, trafiając do gardy Hawajczyka. Z góry kontrolował porozbijanego już mocno przeciwnika, częstując go kilkoma dobrymi ostrymi łokciami.Trzecia runda stała pod znakiem dominacji zapaśniczo-parterowej Evloeva, który poniewierał Ige, jednocześnie nieustannie go obijając.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Werdykt był formalnością. Wszyscy sędziowie wskazali na odnoszącego szóste zwycięstwo z rzędu Movsara Evloeva w stosunku 2 x 30-27, 30-26.

W wywiadzie udzielonym po walce Ingusz wyzwał na pojedynek Arnolda Allena.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button