KSWPolskie MMAWiadomości MMA

Mateusz Gamrot vs. Marif Piraev na KSW 32 w Londynie

Mateusz Gamrot skrzyżuje rękawice z Marifem Piraevem na gali KSW 32 w Londynie.

Organizacja KSW poinformowała, że rywalem jednego z najlepszych polskich lekkich, Mateusza Gamrota (9-0) na gali KSW 32, która odbędzie się 31 października w Londynie, będzie 23-letni Rosjanin Marif Piraev (13-0-1).

Polak nie przegrał jeszcze żadnej walki w swojej zawodowej karierze. Pod banderą KSW odprawił już pięciu rywali, w tym m.in. mocnego Andre Winnera (również anonsowanego na KSW 32), Łukasza Chlewickiego czy ostatnio, na KSW 30, Rodrigo Cavalheiro Cerreię. W międzyczasie wystąpił też na gali Cage Warriors, efektownie poddając skrętówką Tima Newmana.

Marif Piraev to utalentowany dagestański sambista, który wywodzi się z Fortress Fight Team, a więc klubu, który wychował między innymi znanego z UFC Zubairę Tukhugova. Związany od dłuższego czasu z organizacją Fight Nights Piraev walczył dotychczas w kategorii półśredniej, a pojedynek z Gamrotem będzie jego debiutem w lekkiej. W swoim sportowym CV ma m.in. Benjamina Brinsę, któremu zadał pierwszą zawodową porażkę. Jedynym rywalem, którego Dagestański Lew nie zdołał pokonać, był znany z KSW Luiz Cado Simon, z którym zremisował.

Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie, bo Piraev to bardzo zdolny młodzieniec. Pomimo bojowego sambo, z którego się wywodzi, radzi sobie w stójce zaskakująco dobrze – nie uderza obszernych sierpów z pełną mocą, ale zamiast tego ochoczo korzysta z ciosów prostych. Bardzo dobrze pracuje na nogach, a jego defensywa stoi na solidnym poziomie. Dysponuje szerokim arsenałem groźnych kopnięć oraz ogromnym wachlarzem obaleń – z dystansu, jak i z klinczu. Nie zachwyca jednak pod względem obrony przed obaleniami, co może stanowić wodę na młyn dla Gamrota. Polak będzie musiał jednak mieć się na baczności, bo także z pleców Piraev jest niezwykle aktywny i groźny.

Poniżej przedostatnia walka Piraeva, którą stoczył z Kirillem Sukhomlinovem.

https://www.youtube.com/watch?v=-4l9aBxPZa4

Aktualna rozpiska KSW 32:

Mariusz Pudzianowski vs. Peter Graham
Borys Mańkowski vs. Michail Tsarev – o pas kategorii półśredniej
Marcin Różalski vs. James McSweeney
Goran Reljic vs. Tomasz Narkun – o pas kategorii półciężkiej
Mateusz Gamrot vs. Marif Piraev
Rafał Moks vs. Jim Wallhead
Oli Thompson vs. Michał Włodarek
Brett Cooper vs. Maiquel Falcao
Andre Winner vs. TBA

Powiązane artykuły

Back to top button