KSWPolskie MMAWiadomości MMA

Mańkowski vs. Taylor na KSW 32

Borys Mańkowski skrzyżuje rękawice z Jesse Taylorem na gali KSW 32 w Londynie.

Zgodnie z przewidywaniami i wcześniejszymi doniesieniami, organizacja KSW poinformowała, że Borys Mańkowski (17-5-1) w swojej drugiej obronie pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej zmierzy się z Amerykaninem Jesse Taylorem (29-12).

Do starcia dojdzie na gali KSW 32, która odbędzie się 31 października w Londynie.

Pierwotnie Polak miał walczyć z Michailem Tsarevem (do walki z Rosjaninem przymierzany był też na gali KSW 30, ale wówczas Tsarev musiał wycofać się z powodu choroby), ale jego porażka z Taylorem właśnie zmieniła plany organizacji.

Od czasu nieudanego występu z Aslambekiem Saidovem w grudniu 2012 roku Mańkowski kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Diabeł Tasmański w pokonanym polu zostawił najpierw Bena Lagmana, później udanie zrewanżował się Saidovowi, zdobywając pas mistrzowski, by następnie obronić go w krótkim i jednostronnym starciu z Davidem Zawadą. Ostatnio natomiast na gali KSW 30 pokonał przez decyzję sędziowską Mohsena Bahariego w pojedynku, który odbył się w umownym limicie do 80 kilogramów.

Gdy w kwietniu 2015 roku będący po dwóch kolejnych porażkach – z niezłym Davidem Branchem oraz słabym Trey’em Houstonem – Jesse Taylor przegrał trzecią walkę z rzędu, tym razem ulegając Maiquelowi Falcao, wydawało się, że trudno będzie mu odbudować karierę. Stało się jednak inaczej, a Amerykanin, pokonując przez poddania Nicka Barnesa oraz wspomnianego Tsareva, utorował sobie drogę powrotną do KSW.

Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski kategorii półśredniej.

Walczący ostatnio na zmianę a to w kategorii półśredniej, a to w średniej Jesse Taylor to solidny zapaśnik, który dysponował też będzie przewagą warunków fizycznych nad naszym reprezentantem. Dynamika i umiejętności kickbokserskie powinny być najważniejszymi atutami reprezentanta Ankosu MMA. Trudno porównać umiejętności zapaśnicze obu zawodników, ale biorąc pod uwagę historycznie bardzo słabą obronę przed poddaniami Taylora (11 z 12 porażek przez odklepanie), wydaje się, że w starciu z Mańkowskim będzie musiał mieć się na baczności, gdy walka trafi do parteru – bez względu na to, czy będzie z góry czy też z dołu.

Poniżej najciekawsze fragmenty z walki Taylora z Tsarevem.

https://www.youtube.com/watch?v=nWbKZYbG2a0

Aktualna rozpiska KSW 32:

Mariusz Pudzianowski vs. Peter Graham
Borys Mańkowski vs. Jesse Taylor – o pas kategorii półśredniej
Marcin Różalski vs. James McSweeney
Goran Reljic vs. Tomasz Narkun – o pas kategorii półciężkiej
Mateusz Gamrot vs. Marif Piraev
Rafał Moks vs. Jim Wallhead
Oli Thompson vs. Michał Włodarek
Brett Cooper vs. Maiquel Falcao
Andre Winner vs. TBA

Powiązane artykuły

Back to top button