UFC

Mateusz Gamrot traci cierpliwość! Polak zarzucił Charlesowi Oliveirze miganie się od walki: „W parterze ze mną będzie ogień… Może właśnie dlatego wolisz Colby’ego”

Mateusz Gamrot ponownie zaapelował do Charlesa Oliveiry, aby ten zaakceptował wyzwanie do walki, zamiast marudzić o Colbym Covingtonie.

Nie wytrzymał Mateusz Gamrot! Polski lekki zaapelował do Charlesa Oliveiry, aby ten przestał migać się od walki i zaakceptował wyzwanie.

Pokonawszy podczas lutowej gali UFC 299 w Miami Rafaela dos Anjosa, Gamer zapowiedział, że w kolejnym pojedynku chce zmierzyć się z rywalem z czołowej piątki rankingu wagi lekkiej.

Ostatecznego wyboru reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team dokonał po jubileuszowej gali UFC 300 w Las Vegas, gdzie w dwóch kluczowych dla układu sił w 155 funtach walkach Arman Tsarukyan pokonał niejednogłośną decyzją Charlesa Oliveirę, a Max Holloway spektakularnie znokautował Justina Gaethje. Mateusz obrał sobie wtedy za cel Do Bronxa, zapraszając go w bitewne tany.

Brazylijczyk do walki z Polakiem jednak się nie garnie. Zapytany o takową, stwierdził, że patrzy wyłącznie przed siebie – nie interesuje go zestawienie z 5. w rankingu Gamerem.

Później były mistrz wyraził też ochotę na rolę rezerwowego do walki Conora McGregora z Michaelem Chandlerem, a ostatnio nie wykluczył też pojedynku w kategorii półśedniej z rzucającym mu rękawicę Colbym Covingtonem.

Tego już zbyt wiele – uznał Gamer. W środę wieczorem polski zawodnik zwrócił się bezpośrednio do Charlesa Oliveiry, nie szczędząc mu delikatnego medialnego kuksańca.

– Poprosiłem o walkę z Oliveirą, ale on zamiast tego wyzwał Colby’ego – napisał Mateusz. – Gościa, który walczy raz na rok i ma bilans 2-3 od 2019 roku.

– Sądziliśmy, że jesteś ponad to, Charlesie. Wiesz, że w parterze ze mną będzie ogień… Ale może właśnie dlatego wolałbyś walczyć z Colbym.

Na Instagramie Polak dodał, że jest gotowy do walki w lipcu lub sierpniu.

Sklasyfikowany obecnie na 5. miejscu w rankingu wagi lekkiej Mateusz Gamrot może pochwalić się serią trzech zwycięstw. Wygrał siedem z ostatnich ośmiu pojedynków pod sztandarem UFC.

Obecnie Polak przebywa w Miami na Florydzie, gdzie na matach American Top Team pomaga Dustinowi Poirierowi w przygotowaniach do mistrzowskiej walki z Islamem Makhachevem na UFC 302.

Dzierżący swego czasu tytuł mistrzowski Charles Oliveira okupuje 2. pozycję w klasyfikacji. Przegrał dwie z ostatnich trzech walk, jedyne zwycięstwo w tym okresie odnosząc w starciu z Beneilem Dariushem.

Mateusz Gamrot vs. Charles Oliveira - kto wygrałby?

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button