UFC

Mark Hunt vs. Frank Mir na UFC FN 84

Starcie Marka Hunta z Frankiem Mirem odbędzie się na gali UFC Fight Night 84 w Australii.

Pojedynek w królewskiej kategorii wagowej pomiędzy Markiem Huntem (11-10-1) a Frankiem Mirem (18-10) jest planowany na galę UFC Fight Night 84, która odbędzie się 20 marca w australijskim Brisbane – poinformował portal MMAFighting.com.

41-letni Samoańczyk szybko uporał się ostatnio z Antonio Silvą, potrzebując niespełna czterech minut na znokautowanie Brazylijczyka na listopadowej gali UFC 193. Tym samym podniósł się po dwóch dotkliwych porażkach, które zafundowali mu kolejno Fabricio Werdum i Stipe Miocic.

Mir z kolei po serii czterech porażek w oktagonie zrobił sobie roczną przerwę, po której wrócił z przytupem, błyskawicznie nokautując Antonio Silvę oraz Toda Duffeego. Jego marsz w górą rankingu został jednak zatrzymany na wrześniowej gali UFC 191 przez Andreia Arlovskiego.

Zwycięzca pojedynku rozpocznie prawdopodobnie ostatni w swojej karierze rajd po pas mistrzowski kategorii ciężkiej. Przegrany natomiast znajdzie się o krok od emerytury.

Frank Mir mocno poprawił szlify bokserskie, ale wydaje się, że w starciu przeciwko Markowi Huntowi, który zjadł na szermierce na pięści i kopnięcia zęby, a do tego ponownie odnalazł motywację – czego dowodem jego fizjonomia przed ostatnim starciem – jego docelową płaszczyzną będzie parter. Jeśli nie zdoła położyć Samoańczyka na plecach, czekają go w stójce bardzo trudne chwile.

Na gali w Brisbane wystąpi też prawdopodobnie Hector Lombard – być może przeciwko Rory’emu MacDonaldowi.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 84:

265 lbs: Mark Hunt (11-10-1) vs. Frank Mir (18-10)
170 lbs: Hector Lombard (34-4-1) vs. TBA – niepotwierdzone

Powiązane artykuły

Back to top button