UFC

Johnny Case vs. Jake Matthews na UFC Fight Night 84

Starcia Johnny’ego Case’a z Jakiem Matthewsem oraz Richarda Walsha z Viscardim Andrade został dodane do rozpiski UFC Fight Night 84.

Karta walk gali UFC Fight Night 84, która odbędzie się 20 marca w australijskim Brisbane, została wzbogacona o dwa nowe starcia. W kategorii lekkiej rozpędzony Johnny Case (22-4) skrzyżuje rękawice z obiecującym Jakiem Matthewsem (9-1), natomiast w dywizji półśredniej Richard Walsh (9-3) podejmie Viscardiego Andrade (18-6).

26-letni Case jest niepokonany od ponad pięciu, lat a w oktagonie UFC stoczył jak dotychczas cztery zwycięskie starcia. W debiucie udusił Kazukiego Tokudome, by następnie ciosami skończyć Frankiego Pereza. W dwóch kolejnych pojedynkach zwyciężał przez jednogłośne decyzje, najpierw w pokonanym polu zostawiając Francisco Trevino, a ostatnio, na listopadowej gali UFC Fight Night 77, taki sam los zgotował Yanowi Cabralowi.

Młodszy od niego o pięć lat Jake Matthews zanotował kapitalny start w UFC, w dwóch pierwszych walkach poddając Dashona Johnsona i Vagnera Rochę. Później jednak po raz pierwszy w karierze zaznał goryczy porażki, wpadając w gilotynę Jamesa Vicka, ale powetował sobie to niepowodzenie rozbijając w listopadzie zeszłego roku na gali UFC 193 Akbarha Arreolę.

Próbka umiejętności parterowych z debiutu Jake’a Matthewsa w UFC przeciwko Dashonowi Johnsonowi.

Zwycięzca najprawdopodobniej znajdzie się na szerokim przedpolu czołowej piętnastki kategorii lekkiej.

Bardziej doświadczony i zaprawiony w bojach Case to sprawny kickbokser, który powinien dysponować przewagą w walce na nogach, zwłaszcza że stójkowa defensywa młodego Australijczyka pozostawia wiele do życzenia. Jego celem będzie najprawdopodobniej położenia Amerykanina na plecach i zasypanie go ciężkimi uderzeniami z góry, w czym jest naprawdę dobry. Hollywood jednak dysponuje też solidnymi szlifami grapplerskimi, co z pewnością nie ułatwi zadania Matthewsowi.

W drugim z ogłoszonych zestawień dysponujący rekordem 2-2 w UFC Richard Walsh zrobi wszystko, aby utrzymać pojedynek ze zwycięskim w dwóch z trzech ostatnich pojedynkó Viscardim Andrade na nogach, ewentualnie w klinczu. Brazylijczyk będzie bowiem dysponował wyraźną przewagą w parterze, choć – biorąc pod uwagę ostatnie występy obu – trudno wykluczyć scenariusz, w którym także i w wymianach kickbokserskich Andrade rozdawał będzie karty.

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 84:

Walka wieczoru

265 lbs: Mark Hunt (11-10-1) vs. Frank Mir (18-10)

Co-main event

170 lbs: Hector Lombard (34-4-1) vs. Neil Magny (17-4)

Pozostałe:

155 lbs: Johnny Case (22-4) vs. Jake Matthews (9-1)
185 lbs: James Te Huna (18-8) vs. Steve Bosse (10-2)
170 lbs: Brendan O’Reilly (5-1-1) vs. Alan Jouban (12-4)
185 lbs: Daniel Kelly (10-1) vs. Carlos Junior (6-1)
170 lbs: Richard Walsh (9-3) vs. Viscardi Andrade (18-6)

*****

Wszystkie informacje na temat gali UFC Fight Night 84 znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Back to top button