UFC

Mark Hunt vs. Curtis Blaydes na UFC 221

Zaprawiony w bojach Mark Hunt dopiął swego i wystąp na gali UFC 221 w Australii – nie zmierzy się z Fabricio Werdumem, której to walki chciał najbardziej, tylko z Curtisem Blaydesem.

Mark Hunt (13-11-1) skrzyżuje pięści z Curtisem Blaydesem (8-1) podczas zaplanowanej na 10 lutego gali UFC 221 w Perth. O zestawieniu poinformował portal DailyTelegraph.com.au.

43-letni Samoańczyk był ostatnio widziany w akcji podczas czerwcowej gali UFC Fight Night 110, gdzie ubił Derricka Lewisa, podnosząc się po nokaucie z rąk – a w zasadzie kolana – Alistaira Overeema. Do oktagonu miał powrócić pięć miesięcy później w Australii, ale do jego planowanej walki z Marcinem Tyburą nie doszło, bo został usunięty z rozpiski UFC Fight Night 121 z powodu podejrzeń o problemy zdrowotne.

26-letni Amerykanin w swoim debiucie w UFC doznał jedynej zawodowej porażki z powodu przerwania lekarskiego nie wychodząc do trzeciej rundy walki z Francisem Ngannou. Później wygrał jednak cztery walki z rzędu, choć wynik konfrontacji z Adamem Milsteadem zmieniono na no-contest z uwagi na wpadkę marihuanową Razora. Ostatni pojedynek stoczył podczas listopadowej gali UFC 217, ubijając Alexey’a Oleinika.

Pojedynek zapowiada się na klasyczną konfrontację uderzacza w osobie Hunta z grapplerem w osobie Blaydesa, choć warto zaznaczyć, że niezły lewy prosty Amerykanina w połączeniu z jego ogromną przewagą warunków fizycznych mogą mieć znaczenie w szermierce stójkowej. Tym niemniej, wydaje się pewne, że Razor poszuka obalenia, bo z góry jego przewaga byłaby największa. O przewrócenie niskiego i krępego Samoańczyka może nie być jednak łatwo, bo jego obrona przed obaleniami uległa w ostatnich latach poprawie. Biorąc jednak pod uwagę etapy karier obu zawodników, trudno nie widzieć faworyta w Blaydesie.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mark Hunt – 2.35
Curtis Blaydes – 1.55

Rozpiska UFC 221

Walka wieczoru

185 lbs: Robert Whittaker (19-4) vs. Luke Rockhold (16-3)o pas mistrzowski

Pozostałe

155 lbs: Donald Cerrone (32-10) vs. Mairbek Taisumov (26-5)
265 lbs: Mark Hunta (13-11-1) vs. Curtis Blaydes (8-1)
205 lbs: Tyson Pedro (6-1) vs. Saparbek Safarov (8-1)
125 lbs: Ben Nguyen (17-6) vs. Jussier Formiga (20-5)

*****

Lowkin’ Talkin’ MMA #3 – UFC Fresno, waga Jędrzejczyk, McGregor vs. Pacquiao

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button