Marcin Wrzosek vs. Kleber Koike Erbst II o pas na KSW 44

Marcin Wrzosek i Kleber Koike Erbst rozstrzygną między sobą losy pasa mistrzowskiego kategorii piórkowej podczas czerwcowej gali KSW 44.

Marcin Wrzosek (13-4) i Kleber Koike Erbst (23-4-1) staną do rewanżowego starcia o pas mistrzowski kategorii piórkowej podczas zaplanowanej na 9 czerwca gali KSW 44, która odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie. Zestawienie oficjalnie ogłosili organizatorzy.
Obaj zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się w maju 2017 roku podczas gali KSW 39 na Stadionie Narodowym. Polski zawodnik przegrał wówczas jednogłośną decyzją, tracąc pas mistrzowski na rzecz brazylijskiego Japończyka.

Od tamtego czasu obaj stoczyli po jednej walce. Marcin Wrzosek koncertowo rozprawił się z Romanem Szymańskim podczas gali KSW 41 w grudniu zeszłego roku, natomiast Kleber Koike Erbst tego samego wieczoru poddał Artura Sowińskiego – i gdyby przed walką nie przestrzelił wagi, dziś byłby mistrzem 66 kilogramów.

Rozpiska KSW 44

Walka wieczoru

120 kg: Mariusz Pudzianowski (12-5) vs. Karol Bedorf (14-3)

Pozostałe

66 kg: Kleber Koike Erbst (23-4-1) vs. Marcin Wrzosek (13-4) – o pas mistrzowski
77 kg: Borys Mańkowski (19-7-1) vs. TBA
120 kg: Tomasz Oświeciński (1-0) vs. Erko Jun (0-0)

*****

„Kryptonit Khabiba”, szalony Barboza, starcy i wariaci – czyli sześć wniosków z UFC FN 128

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply