Polskie MMAUFC

Marcin Tybura vs. Derrick Lewis szykowane na UFC Fight Night 97

Wygląda na to, że rzeczywiście w swojej trzeciej walce pod banderą UFC Marcin Tybura skrzyżuje rękawice z Derrickiem Lewisem.

Wszystko wskazuje na to, że wczorajsze harce Derricka Lewisa (16-4) w mediach społecznościowych, w których zapowiadał walkę z Marcinem Tyburą (14-2), nie wzięły się znikąd.

Portal MMAJunkie.com poinformował, że reprezentant Lewisa potwierdził werbalną zgodę obu zawodników na walkę, która ma się odbyć 15 października w Manili na gali UFC Fight Night 97. Również menadżer Tybury Paweł Kowalki w rozmowie z Lowking.pl przyznał, że byłby to interesujący pojedynek z uwagi na fakt, że obaj zawodnicy mają na rozkładzie dwójkę tych samych rywali – Damiana Grabowskiego i Viktora Pestę – choć zaznaczył, że walka nie jest potwierdzona.

Tybura stoczył jak dotychczas dwie walki pod banderą UFC, w pierwszej przegrywając z Timem Johnsonem, w drugiej efektownie nokautując wspomnianego Pestę. Z kolei sklasyfikowany na 10. miejscu w rankingu kategorii ciężkiej Lewis znajduje się na fali czterech kolejnych zwycięstw, a ostatnio pokonał Roy’a Nelsona.

Z uwagi na zwierzęcą siłę Amerykanina, jego kowadła w pięściach, ciężkie gnp oraz dobrą kondycję Polak będzie musiał mieć się na baczności w każdej sekundzie walki. Jednak jak pokazali wcześniej poprzedni rywali Czarnej Bestii, jego defensywne zapasy i walka w klinczu zdecydowanie nie należą do jego najmocniejszych stron, a obrona przed obaleniami chwilami woła o pomstę do nieba. Również i w stójce pomimo tego, że Lewis dysponuje nokautującym ciosem, Tybura nie powinie odstawać.

Predykcja kursów bukmacherskich:

Marcin Tybura – 3.20
Derrick Lewis – 1.30

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 97

145 lbs: BJ Penn (16-10-2) vs. Ricardo Lamas (16-5)niepotwierdzone
265 lbs: Marcin Tybura (14-2) vs. Derrick Lewis (16-4)

Powiązane artykuły

Back to top button