UFC

BJ Penn vs. Ricardo Lamas szykowane na UFC Fight Night 97

Były mistrz kategorii półśredniej i lekkiej BJ Penn prawdopodobnie spotka się z byłym pretendentem do pasa kategorii piórkowej Ricardo Lamasem na gali UFC Fight Night 97.

Pierwotnie miał zmierzyć się z Dennisem Siverem, potem szykowano mu Cole’a Millera, a ostatecznie wygląda na to, że BJ Penn (16-10-2) swoją powrotna walkę stoczy z Ricardo Lamasem (16-5). Jak donosi portal MMAFighting.com, pojedynek jest szykowany na galę UFC Fight Night 97, która odbędzie się 15 października na Filipinach.

37-letni Hawajczyk przegrał swoje trzy ostatnie walki w oktagonie, ulegając kolejno Nickowi Diazowi, Rory’emu MacDonaldowi i Frankiemu Edgarowi, po której to walce zapowiedział przejście na emeryturę. Ostatnie zwycięstwo odniósł w 2010 roku, pokonując Matta Hughesa.

Lamas wraca po porażce z Maxem Holloway’em na czerwcowej gali UFC 199. Wcześniej pokonał Diego Sancheza, podnosząc się w ten sposób po nokaucie z rąk Chada Mendesa.

Jak to zwykle bywa w przypadku Penna, wszystko zależy od jego motywacji. Niby zapewnia, że jest na najwyższym poziomie, ale z drugiej strony wiemy od Marcina Helda, że po fiasku jego walki z Millerem po prostu przestał pojawiać się na treningach. Lamas ze swoją solidną grą stójkowo-kliczersko-zapaśniczą oraz przewagą kondycyjną powinien wyjść z walki zwycięsko.

Predykcja kursów bukmacherskich:

BJ Penn – 2.50
Ricardo Lamas – 1.50

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 95

145 lbs: BJ Penn (16-10-2) vs. Ricardo Lamas (16-5) – niepotwierdzone

Powiązane artykuły

Back to top button