Polskie MMAUFC

Marcin Held złożył protest na werdykt w walce z Joe Lauzonem

Marcin Held będzie walczył o zmianę wyniku walki z Joe Lauzonem na gali UFC Fight Night 103 w Phoenix.

Marcin Held, który w niedzielę przegrał piekielnie kontrowersyjną decyzją sędziowską z Joe Lauzonem na gali UFC Fight Night 103 w Phoenix, powalczy o zmianę werdyktu. Informację przekazał dziennikarz Przemysław Osiak.

Dwaj sędziowie wypunktowali walkę w stosunku 29-28 dla Lauzona, jeden – 30-27 dla Helda. Dziennikarze i fani na całym świecie byli zgodni, punktując pojedynek dla zawodnika z Polski. Dodatkowo, wedle portalu MMADecisions.com werdykt w tej walce był najbardziej kontrowersyjnym w latach 2016-2017.

O niesprawiedliwym werdykcie mówił też w wielu wywiadach przeciwnik Polaka, Joe Lauzon, zapewniając jednocześnie, że zrobi, co w jego mocy, aby uchronić przegrywającego drugą walkę z rzędu Helda przed zwolnieniem z UFC.

Tyszanin stracił na decyzji sędziowskiej $20 tys. dolarów, które zarobiłby, gdyby punktowi orzekli o jego zwycięstwie.
Szanse na to, by Komisja Boksu i MMA w Arizonie zmieniła werdykt sędziowski, wydają się iluzoryczne. Byłby to precedens, który mógłby otworzyć prawdziwą puszkę pandory.

W przeszłości do zmian wyników skora była jedynie Brazylijska Komisja MMA, która w 2014 roku zmieniła wynik walki Leandro Silvy z Drewem Doberem na no-contest oraz w 2016 roku wynik pojedynku Darrena Stewarta z Francimarem Barroso także na no-contest. W obu tych przypadkach doszło jednak do kontrowersyjnego przerwania walk.

Wydaje się, że jedynie jakiś błąd proceduralny – powiedzmy, przyznanie się sędziów punktowych, że pomylili zawodników – dawałby jakieś szanse na zmianę rezultatu starcia Helda z Lauzonem.

*****

Gilbert Burns kontuzjowany – Marcin Held chce walki z Paulem Felderem na UFC 208

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button