UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 27 marca 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 27 marca 2015.

Rezultat Silva vs Dober zmieniony na no contest

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom CABMMA (brazylijska komisja nadzorująca MMA) zmieniła wynik pojedynku między Leandro Silvą a Drewem Doberem na no contest. Przypomnijmy, że sędzia przerwał go, gdy jemu jedynemu na świecie wydało się, że Amerykanin odklepał/odpłynął, podczas gdy wszyscy inni widzieli, jak spokojnie wydostaje się z gilotyny.

W specjalnie przygotowanym przez CABMMA oświadczeniu poinformowano, że sędzia pojedynku przyznał się do popełnienia błędu, a decyzję o zmianie rezultatu konsultowano także z komisją w New Jersey. Brazylijczycy chcieliby także w przyszłości w podobnych sytuacjach odwoływać się do powtórek video podczas gali.

Ciekawsze są jednak reakcje dziennikarzy i środowiska po zmianie tej decyzji. Ci, którzy wcześniej tamto przerwanie uważali – całkiem słusznie – za najgorsze w historii, teraz, po zmianie wyniku na no contest wieszczą dramaty, lamentując, że jest to precedens, który będzie nadużywany w przyszłości. Czyli – brednie.

| naiver |

Gadelha wypada z walki na UFC w Krakowie

Claudia Gadelha nabawiła się kontuzji pleców/szyi i wypadła z walki przeciwko Aisling Daly na UFC Fight Night 64 w Krakowie – doniósł portal SevereMMA. Profile społecznościowe obu zawodniczek potwierdzają te informacje, a Aisling dodatkowo dodaje, że powiedziano jej, że nie będzie zastępstwa za Gadelhę, a walka zostanie zdjęta z rozpiski.

A zatem scenariusz zwycięskiej Brazylijki, która rzuca w oktagonie wyzwanie Joannie Jędrzejczyk, wziął w łeb.

To jednak nie koniec, bo…

| naiver |

Saggo wypada z walki z Bandlem, Ray na zastępstwo?

Bardzo utalentowany zawodnik wagi lekkiej, Jason Saggo, wypada z walki z Marcinem Bandlem, która miała odbyć się 11 kwietnia na UFC Fight Night 64 w Krakowie. Uszkodzenie ścięgna Achillesa, o którym Jason informuje na Twitterze, okazało się na tyle poważne, że nie będzie on w stanie podjąć walki.

Niepotwierdzone wieści głoszą, że zastąpi go mistrz Cage Warriors, mocny Steven Ray.

| Bolt |

Aldo trashtalkuje

Jose Aldo odpiera słowa Conora McGregora o tym, że sterydy są obecnie częścią brazylijskiej kultury. Robi to jednak w sposób zwyczajnie średni:

Wiem, że zawsze brał sterydy. Chcę, by był testowany co tydzień. Nikt rozmiarów McGregora nie robi wagi bez dopingu. Chcę testów, by jak najszybciej to wykryto. Nie ma komisji w Irlandii, więc nie ma tam też zasad.

Jakie słowa go tak rozsierdziły? Oddajmy głos Irlandczykowi:

To brazylijska kultura. Mężczyźni i kobiety tak robią. Nie wiem, co o tym myśleć. Mamy nową erę, oczyszczamy nasz sport. Sportowcy, którzy poświęcili się sportom walki, zdrowiu i formie, są czyści. Cieszy mnie, że przynależę do tej ery. Na szczęście walka będzie w Nevadzie, a komisja przeprowadzi losowe testy. Nie jesteśmy w Brazylii.

Myślę, że Conor chce po prostu zaplusować w cyklu „ten doping jest bardzo zły, przynajmniej dopóki nikt nie wpada do mojego klubu”, a Aldo z kolei próbuje w jakikolwiek sposób podkręcić zainteresowanie walką – coś jak śmieszne odepchnięcie Chada Mendesa.

| Bolt |

Cyborg w końcu powalczy z Rondą

No, prawie. W programie UFC Tonight Ariel Helwani podzielił się ciekawymi informacjami związanymi z brazylijską nadzieją na detronizację Rondy Rousey.

Cristine Santos już dwa miesiące temu podpisała umowę z UFC, która zakłada, że musi poza największą światową organizacją zejść do wagi koguciej i oczywiście wygrać swoją walkę. Brazylijka już poinformowała o wynajęciu specjalisty do tego zadania, ale wcześniej jeszcze musi w limicie do 145 funtów rozprawić się z kolejną rywalką w czerwcu na gali Invicty.

No to Dana White z kolegami mają jeszcze więcej czasu na promocję walki tych dwóch jakże sympatycznych osóbek.

| Bolt |

Jouban wypada, Akhmedov dla Ebersole’a

Utalentowany Alan Jouban był zmuszony wycofać się z zaplanowanej na 6 czerwca walki z Brianem Ebersolem na swojej wymarzonej gali UFC Fight Night 68 w rodzinnym Nowym Orleanie. Na jego miejsce, jak donosi MMAJunkie, wchodzi Omari Akhmedov (14-2).

Aktualna rozpiska UFC Fight Night 68 wygląda następująco:

Ryan Bader vs. Daniel Cormier
Matt Mitrione vs. Ben Rothwell
Derrick Lewis vs. Shawn Jordan
Tim Boetsch vs. Dan Henderson
Omari Akhmedov vs. Brian Ebersole
Justin Edwards vs. Joe Proctor
Ricardo Abreu vs. Daniel Sarafian
Anthony Birchak vs. Joe Soto

| naiver |

Lesnar wspiera GSP

Dziennikarz Dave Meltzer doniósł, że UFC w ostatniej chwili, próbując przeciągnąć Brocka Lesnara na swoją stronę, zaproponowało mu astronomiczną ofertę opiewającą na, podobno, aż 20 milionów dolarów za walkę. Takowe doniesienie doprowadziło do dwóch wydarzeń.

Po pierwsze – Georges Saint-Pierre zadumał się.

Po drugie – Dana White w rozmowie z FOX Sports stwierdził, że wydaje mu się, iż Kanadyjczyk jednak nie powróci.

| naiver |

UFC World Championship Tour – Aldo vs McGregor, część V

| naiver |

UFC World Championship Tour – Aldo vs McGregor, część VI

| naiver |

………………….

Nowe zestawienia:

155 lbs: Marcin Bandel (13-3) vs Steven Ray (16-5) – UFC Fight Night 64, 11 kwietnia (niepotwierdzone)
170 lbs: Brian Ebersole (51-16) vs Omari Akhmedov (14-2) – UFC Fight Night 68, 6 czerwca

fot. mmafighting.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button