UFC

Wynik walki Darrena Stewarta z Francimarem Barroso zmieniony na no-contest

CABMMA zdecydowała o zmianie wyniku pojedynku pomiędzy Darrenem Stewartem i Francimarem Barroso na gali UFC Fight Night 100 na no-contest.

Rezultat pojedynku otwierającego sobotnią galę UFC Fight Night 100 w Sao Paulo, w którym debiutujący w oktagonie Darren Stewart pokonał przez nokaut techniczny w pierwszej rundzie Francimara Barroso, został zmieniony na no-contest przez Brazylijską Komisję MMA (CABMMA).

Na początku walki szukający klinczu Brytyjczyk uderzył głową w policzek Barroso. Brazylijczyk szybko chwycił się za twarz i zaczął protestować, w praktyce przestając się bronić. Został przewrócony i ubity.

Stewart zaraz po walce przeprosił za przypadkowe uderzenia, ale później w rozmowie z dziennikarzami przekonywał, że jego wygrana była uczciwa.

Walka to walka. Jest, jak jest. Zrobiłem, co miałem zrobić, sędzia przerwał. Gdybym ja znalazł się w tej sytuacji, byłoby tak samo – walka to walka. Gdybym uderzył go głową, poszedłby na deski od razu, ale walczył dalej.

CABMMA uznała jednak, że sędzia Eduardo Herdy popełnił błąd, akcja powinna zostać oceniona jako nieintencjonalny faul i pojedynek powinien był zostać przerwany wcześniej, zaraz po uderzeniu głową w wykonaniu Stewarta.

Sędzia postąpiłby inaczej i zarządził przerwę, gdyby widział zajście z lepszego kąta.

– powiedział szef CABMMA Cristiano Sampaio.

Nawet jeśli nie był pewien, co do tego doprowadziło – było to sygnalizowane przez zawodnika.

To drugi przypadek, gdy CABMMA zmienia wynik pojedynku sędziowanego przez Herdy’ego. Po raz pierwszy stało się to przy okazji walki Drewa Dobera z Leandro Silvą. Brazylijczyk próbował udusić Amerykanina, a sędzia błędnie ocenił, że ten ostatni stracił już przytomność. Rezultat walki został zmieniony kilka dni później na no-contest.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button