Polskie MMA

Marcin Held przegrał na Polaris 12 z PJ-em Barchem

Marcin Held przegrał niejednogłośną decyzją z PJ-em Barchem podczas gali Polaris 12 w Walii.

W przerwie między występami w MMA Marcin Held zmierzył się dzisiaj w formule grapplerskiej (no gi) z PJ-em Barchem w pojedynku otwierającym kartę główną gali Polaris 12 w Newport w Walii.

Zobacz także: były mistrz FEN z nokautem dekady na weteranie UFC

Barch spróbował obalenia na początku walki, ale Held dobrze się wybronił. Walka o uchwyty w klinczu. Splecione ręce… Po minucie Amerykanin zaatakował gilotyną. Polak przeniósł walkę na dół, udanie się broniąc. Przetoczył rywala, trafiając na górę do motylej gardy. Barch atakuje omoplatą, ale Held wydostaje się i szuka skrętówki. Amerykanin ucieka, ale pozostaje na górze. Szuka kimury, ale nasz zawodnik broni się umiejętnie. Held chwyta klucz na stopę, ale Barch neutralizuje atak. PJ na górze, głęboka półgarda. Wyklucza rękę Polaka. Nasz zawodnik skręca się, ale Barch kontruje kimurą! Ciasno! Held nie klepie, ucieka i chwyta skrętówkę! Barch broni się bardzo dobrze. Mija pięć minut.

Tym razem Marcin na górze. Półgarda. Nasz zawodnik próbuje obejść nogę Amerykanina, ale ten kręci się na plecach. Marcin idzie po dźwignię na nogę! Barch broni się. Wciąga Helda do gardy. PJ czai się na balachę, ale Marcin udaremnia mu tę próbę. Półgarda. Barch odzyskuje gardę. Pięć minut do końca.

Polak idzie po dźwignię prostą na nogę! Ciągnie mocno, ale Barch pozostaje w grze. Amerykanin atakuje gilotyną, próbuje poprawić uchwyt, utrzymuje się na górze, ale Held świetnie się wydostaje, odwracając pozycję. Z góry rzuca się do gilotyny, ale bez powodzenia. Barch łapie kimurę, ale nasz zawodnik powstrzymuje go. Krótka przerwa z powodu drobnego rozcięcia na skroni tyszanina. Wznowienie. Marcin rusza do nogi rywala, przewraca go. Atakuje skrętówką! PJ umiejętnie się broni, odwraca pozycję. Szalona kulanka. Held próbuje wybrać nogę Barcha, ale ten bardzo dobrze go powstrzymuje. Wracamy na nogi. Marcin z obaleniem – ale wybronionym. Pozostajemy na górze. Kolejna próba obalenia ze strony Polaka, ale Amerykanin kontruje gilotyną i ląduje na górze. Barch bliski zajęcia pleców naszemu zawodnikowi. W ostatnich sekundach Held podkręca tempo, szuka kimury – bez powodzenia.

Sędziowie wskazali niejednogłośnie na Amerykanina.

Dla 27-latka był to trzecie występ pod sztandarem Polaris – w lutym ubiegłego roku poddał Chrisa Fishgolda, a w 2015 roku przegrał z Garrym Tononem.

PJ Barch jest od 2016 roku posiadaczem czarnego pasa BJJ, na który promował go jeden z podopiecznych Eddiego Bravo, Richie Martinez.

Nie wiadomo póki co, jakie są dalsze plany Marcina Helda, jeśli chodzi o MMA. Kilka miesięcy temu Polak rozstał się z organizacją ACA, dla której stoczył trzy walki, wszystkie zwyciężając. Jak wieść gminna niesie, tyszanin może trafić do Professional Fighters League, gdzie weźmie udział w przyszłorocznych rozgrywkach o milion dolarów.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

„Wyjdę do każdego z tej listy” – Conor McGregor wskazuje potencjalnych rywali na powrót

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button