Absolute Championship BerkutPolskie MMARosyjskie MMA

Marcin Held poskręcał Musę Khamanaeva na ACB 90 – VIDEO

Marcin Held odniósł drugie zwycięstwo pod sztandarem Absolute Championship Berkut, podczas gali w Moskwie poddając Musę Khamanaeva.

Marcin Held (25-7) powraca z Moskwy z tarczą – polski lekki pokonał mocnego Musę Khamanaeva (18-6) podczas gali ACB 90 w Moskwie.

Marcin rozpoczął agresywniej, starając się zamknąć Khamanaeva na siatce. Dwa śliczne prawe Polaka doszły celu. Held wbił rywala w siatkę, poszukując obalenia. Rosjanin robił, co mógł, aby się wybronić – kilka razy chwycił siatkę – ale tyszanin położył go na plecach i trafił do półgardy. Gdy Polak próbował przejść pozycję, Khamanaev przetoczył go, ale nasz zawodnik złapał jego stopę. Rosjanin sam pokusił się jednak o próbę skrętówki, co okazało się fatalnym błędem – nie z polskim kolekcjonerem nóg takie sztuczki! Held wybronił się bez problemów, następnie sam ponownie wybrał nogę rywala i zmusił go skrętówką do panicznego klepania, jednocześnie wykrzywiając twarz Khamanaeva w grymasie potwornego bólu!

https://twitter.com/Jolassanda/status/1061309155896631296

Dla 26-letniego Polaka jest to trzecia wiktoria z rzędu – i druga pod sztandarem ACB. W wywiadzie po walce nie ukrywał, że jego celem jest pas mistrzowski wagi lekkiej czeczeńskiej organizacji – i liczy na to, że zdobędzie go na gali w Polsce, szykowanej jakoby na początek przyszłego roku.

*****

Technika MMA – tańcz, jak ci zagram!

Powiązane artykuły

Back to top button