„Mamy 2019 rok, nie możesz tak po prostu kasować wpisów!” – Mamed Khalidov usunął wpis w obawie przed reakcją fanów?

Scott Askham nie ma wątpliwości, że Mamed Khalidov usunął jeden z wpisów na Instagramie, obawiając się, że podchwycą go fani..

Pomimo mistrzowskiego statusu Scotta Askhama jego pojedynek z Mamedem Khalidovem, do którego dojdzie 7 grudnia podczas gali KSW 52 w Gliwicach, odbędzie się na dystansie trzech rund w umownym limicie wagowym wynoszącym 85 kilogramów. Innymi słowy, na szali nie znajdzie się pas mistrzowski.

Zobacz także: Wersja 2.0 nadchodzi? Conor McGregor publikuje migawki ze sparingu

Jednak przed kilkoma dniami Czeczen opublikował wpis na Instagramie, w którym nie wykluczył, że ostatecznie powalczy z Brytyjczykiem o złoto, a zatem na dystansie 25 minut.

Wszystko zależy od tego, czego chcą fani KSW, teraz chcą zobaczyć tę walkę.

napisał wówczas Mamed.

Jeśli będą chcieli czegoś więcej, dadzą mi znać.

Rzecz jednak w tym, że bardzo szybko tenże komentarz skasował. Nie umknął on jednak uwadze Askhama, który nie ma wątpliwości, dlaczego Khalidov usunął wpis.

Widziałem to. Mam screenshota.

– powiedział Brytyjczyk w rozmowie z Maciejem Turskim z PolsatSport.pl.

Mamedzie, mamy 2019 rok! Nie możesz tak po prostu kasować wpisów. W dwie minuty miałem zrzut ekranu. Wszyscy to widzieliśmy i ten temat powróci. Nie możesz pisać, że od fanów zależy, czy walka będzie o pas, a potem po 20 minutach kasować ten wpis, bo wszyscy wiemy, że fani chcą, by to była walka o pas.
Czy zatem istnieje jednak szansa na to, aby grudniowe starcie odbyło się jednak na dystansie pięciu rund.

Kontrakty zostały już podpisane. Czas minął.

– stwierdził Scott.

Chcę tylko, żeby wszyscy byli świadomi, że to powinna być 5-rundowa walka – a nie jest tylko i wyłącznie z powodu Mameda Khalidova. Skasował ten wpis, bo wiedział, że zostanie podchwycony przez fanów. Oczywiście, że fani powiedzieliby, że chcą walki o tytuł.

A ta jego bzdurna wymówka, że nie chce czuć presji bronienia pasa co pół roku… Nie bronił tego pasa przez dwa lata, gdy go miał! Skąd więc ta presja? Nawet tego pasa nie bronił. To bzdura.

Uważam, że chce, żeby to była super walka tylko i wyłącznie dlatego, że nie chce pięciu rund.

Szacunek jednak dla niego. Miał wspaniałą karierę, zbudował dużą popularność i ma siłę przebicia, aby teraz dostawać super walki na dystansie trzech rund. Szacunek dla niego. Zgodziłem się na tę walkę, bo to oczywiście wielki pojedynek w Europie.

Przygotowania do walki Brytyjczyk swoim zwyczajem spędzi na Florydzie w American Top Team. Zdaje sobie doskonale sprawę, że wielu fanów uważa, iż Khalidov najlepsze lata ma już dawno za sobą, ale jest daleki od lekceważenia Czeczena.

Khalidov jest nieprzewidywalny i to jest jego atut.

– powiedział Askham.

On wie, gdzie jestem dobry, a ja wiem, gdzie on jest dobry. Dobrze się porusza i szybko skraca dystans, więc muszę być na to przygotowany. Gdy atakuje, próbuje urwać ci głowę. Nie jest tak, że wyprowadza jakieś 3-uderzeniowe kombinacje, żeby zapunktować. Każdym uderzeniem próbuje cię zabić. Będę jednak na to gotowy. Moje przygotowania będą odpowiednie.

W walce każdy może dostać. Na tym polega piękno MMA. Dlatego nikogo nigdy nie lekceważę. Uważam jednak, że będę lepiej przygotowany.

*****

Lowking.pl trafia na Patronite.pl – oto dlaczego

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply