KSWPolskie MMA

Mamed Khalidov zabrał głos po ogłoszeniu walki z Roberto Solidiciem, wyjaśnił, dlaczego jest dla niego „najważniejszą”

Mistrz wagi średniej KSW i nadwiślańska legenda MMA Mamed Khalidov opowiedział o zestawieniu z Roberto Soldiciem.
W poniedziałek niespodziewanie ogłoszono super walkę pomiędzy mistrzem wagi średniej Mamedem Khalidovem i czempionem kategorii półśredniej Roberto Soldiciem.

– Myślę, że to jest jedna z moich wielkich walk w KSW – powiedział czeczeński zawodnik w wywiadzie dla PolsatSport.pl, udzielonym po ogłoszeniu pojedynku. – Nie wiem, czy to będzie największa. Na każdym etapie któraś walka była dla mnie najważniejsza. Dużo najważniejszych walk stoczyłem, więc nie potrafię teraz powiedzieć, czy ta jest najważniejsza.
– Jeżeli chodzi o mnie osobiście, dla mnie to jest najważniejsza walka. Z tego względu, że zawsze twierdziłem, że do końca kariery chciałem trzymać poziom i walczyć z najlepszymi. I w wieku 41 lat mogę się bić z 15 lat młodszym zawodnikiem, który jest mistrzem. Dla mnie to jest bardzo ważne.

Starcie odbędzie się w limicie kategorii średniej, a na jego szali znajdzie się pas mistrzowski Mameda Khalidova. Reprezentant Arrachionu Olsztyn wyjaśnił, że sam nie chciałby schodzić do 77 kilogramów, a skoro Robocop chce powalczyć o drugi tron, tak też się stanie.

Nie wiadomo póki co, kiedy odbędzie się walka. Jej termin organizatorzy ogłoszą 23 października podczas gali KSW 64 w Łodzi, gdzie Mamed i Roberto staną do pierwszego staredownu.Ogłoszenie pojedynku wywołało natomiast nad Wisłą pewne zaskoczenie. Mamed Khalidov w ostatnich tygodniach sugerował bowiem, że z powodu problemów z kręgosłupem będzie potrzebował sporo czasu na przygotowania. Ba! Między wierszami przemycał, że być może wcześniej stoczy inny pojedynek. Co zatem się zmieniło?

– Jestem gotowy w tej chwili się bić – powiedział. – Chciałem zobaczyć, jak się będę czuł i nie wiedziałem, kiedy konkretnie będzie ta walka. Ale stwierdziłem, że już jest ok, że jestem gotowy. Rozmowy poszły dalej, dalej i dzisiaj to ogłosili.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Swoim zwyczajem Mamed odbędzie przygotowania w olsztyńskim Arrachionie.

– Bardzo mnie cieszy, że to jest typowo sportowa walka – powiedział. – Takie lubię i takie chcę toczyć. Z prawdziwym sportowcem, z prawdziwym mistrzem.
– Skupiam się teraz na tej walce. Bardzo się cieszę, że udało się doprowadzić do tej walki. Cieszy mnie to wszystko. Wracam i mam nadzieję, że będzie publiczność. Naprawdę czuję tą chemię po prostu. Chcę wyjść, chcę walczyć, chcę rywalizować z tym zawodnikiem, z tym mistrzem.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Kursy bukmacherskie na walkę Mamed Khalidov vs. Roberto Soldić ujawnione!

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button