UFC

„Mam sobie coś do udowodnienia” – Diego Ferreira zapowiada Mateuszowi Gamrotowi „grappling na dużej intensywności”

Diego Ferreira opowiedział o planie na walkę z Mateuszem Gamrotem podczas przyszłotygodniowej gali UFC Fight Night w Las Vegas.
W latach 2016-2020 Diego Ferreira odniósł aż sześć zwycięstw z rzędu pod sztandarem UFC, przedzierając się do czołowej piętnastki kategorii lekkiej. Dwóch tegorocznych występów miło jednak wspominał nie będzie, bo w lutym przegrał niejednogłośnie w rewanżu z Beneilem Dariushem, a w maju padł pod uderzeniami Gregora Gillespiego.
O zakończenie tego roku w glorii zwycięzcy Brazylijczyk powalczy za tydzień w Las Vegas, gdzie w ramach gali UFC Fight Night pójdzie w tany z Mateuszem Gamrotem.

– Jestem podekscytowany tą walką – powiedział Diego w najnowszym wywiadzie udzielonym MMA News. – Ciężko pracowaliśmy z moim trenerem. Chcę tam wejść, bo sobie wiele do udowodnienia. Nie mogę się doczekać. Czuję, że to mój czas.

– Obaj jesteśmy grapplerami. Sean Shelby lubi testować gości z Top 15. To dla mnie świetny przeciwnik. Nie mogę się doczekać.

– Ma dobre ręce, dobry grappling. Muszę być przygotowany na wszystko. Ale lubię wyzwania. Lubię zawodników z pasją. To mocny przeciwnik. Mam wszystkie narzędzia. Muszę tam wyjść, zrealizować plan i wygrać.

36-latek zdradził, że wraz z podpisaniem kontraktu na walkę z Gamerem podpisał też nowy, obejmujący 5 pojedynków kontrakt z UFC.Do akcji Brazylijczyk miał pierwotnie powrócić w październiku, stając w szranki z Grantem Dawsonem, ale nabawił się kontuzji ramienia, która zmusiła go do wycofania się z występu. Teraz jednak jest już w pełni sprawny.

Swoim zwyczajem większość przygotowań do walki odbył w klubie Fortis MMA, gdzie szlifował formę między innymi z Alexem Morono czy Goeffreyem Nealem. Jak zaznaczył, pomimo iż obóz był bardzo intensywny, czuł się doskonale. Zapewnił, że czuje znacznie więcej energii aniżeli w drodze do dwóch poprzednich starć.

Również pod kątem ścinania wagi wszystko wygląda dobrze.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Wydaje mi się, że będzie dużo grapplingu – powiedział o walce z Gamrotem Ferreira. – Grappling na dużej intensywności. Coś podobnego jak w pierwszej rundzie mojej ostatniej walki z Gregorem Gillespiem. Planuję narzucić podobnie wysokie tempo w grapplingu.

– Wiem, że to wysokiej klasy grappler. Nie chcę grać na jego zasadach, więc narzucę swoją grę – czyli intensywny grappling na wysokich obrotach. Będę trzymał się z dala od siatki, bo tego się po nich spodziewam – że będę próbowali od razu wywrzeć presję.
– Po prostu będę próbował walczyć jak zawsze – nie dawać się zamykać na siatce, rozpuszczać ręce i szukać skończenia. To będzie mój główny cel w tej walce. Tak to przynajmniej widzę, bo wiem, że będę miał ręce pełne roboty. I tego się zresztą po nim spodziewamy – że wyjdzie tam w najlepszej formie.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button