KSWPolskie MMA

„Mam piękny pomysł na zakończenie” – Martin Lewandowski rozmawiał z „Jurasem” nt. potencjalnej pożegnalnej walki

Współdowodzący KSW Martin Lewandowski chce, aby zwycięzca pierwszego turnieju KSW Łukasz Jurkowski stoczył pożegnalną walkę.

Nieco ponad tydzień temu w daniu głównym gali KSW 61 Łukasz Jurkowski zmuszony był uznać wyższość Mariusza Pudzianowskiego. Popularny Juras miał swoje momenty w stójce i pokazał kawał charakteru, ale ostatecznie nie znalazł sposobu na zapaśniczo-parterową grę Pudzian, przegrywając przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.
W najnowszym wywiadzie z Filipem Lewandowskim z MMARocks.pl starcie to podsumował współwłaściciel KSW Martin Lewandowski.

– Czy się spodziewałem? Jak myślałem o tej walce, to myślałem, że to będzie takie 50/50 – powiedział polski promotor. – Wiadomo, że Juras był osobą ze stójką i doświadczeniem, które zdobył przez lata. Pudzian jeszcze bardzo długi nie będzie takiego miał, a może nigdy.
– Ale najgorszy scenariusz dla Jurasa, jaki mógł się ziścić, czyli te obalenia i młotki z góry… Pamiętam, że któryś komentator KSWTV powiedział, że to jest najgorszy koszmar, jaki możesz sobie wyobrazić, żeby strongman trzy rundy na tobie siedział i cię okładał młotkami.

– Nie spodziewałem się, że do trzeciej rundy wyjdą chłopcy, więc tu jest szacun, ale czy wygra, czy przegra? To było takie 60-40, 50-50. Pytanie, co się wzięło pod uwagę.

Po zakończeniu pojedynku 40-letni już Juras nie żegnał się co prawda z fanami, ale pytany o dalszą karierę, zapowiadał, że więcej w roli zawodnika na galach KSW już się nie pojawi.

W wywiadach udzielanych po gali także drugi współwłaściciel KSW Maciej Kawulski sugerował, że był to ostatni występ Łukasza Jurkowskiego, twierdząc, że wspaniale pożegnał się z fanami.Tymczasem okazuje się, że na mieście inne mogą być już treście. Martin Lewandowski chciałby bowiem, aby Juras stoczył jeszcze jeden – ostatni, pożegnalny – bój.

– Rozmawiałem z nim – zdradził polski promotor. – Powiedziałem, żeby już tam nie deklarował się z jakimiś… Żeby nie zapowiadał emerytury. Mam piękny pomysł na zakończenie, jeżeli Juras oczywiście powie, że chce. Przedstawiłem mu to telefonicznie.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Nie (zdradzę szczegółów), ale jeżeli coś, to myślę, że to trzeba by w przeciągu jakichś 18 miesięcy, bo Juras już też czuje, że to końcówka kariery, że to już powinno się wydarzyć. Natomiast pożegnać się czy zakończyć karierę zawsze będzie można. I to powinno się zrobić raz, w takim pełnym splendorze. Tribute to Juras można by zrobić.

– Ja to sobie trochę wyobrażam. Gość, który jest od pierwszej gali, więc może przyjdzie nam pożegnać się… Może uda nam się zrobić ostatnią walkę Łukasza Jurkowskiego – niezależenie, czy przegrany, czy wygrany. Z fajnym, ciekawym przeciwnikiem, w fajnym, ciekawym miejscu, zasługującym na to wszystko, co Juras w ogóle dla tego sportu zrobił. To nie chodzi tylko o KSW. Chodzi o to, jakim jest komentatorem, jest ambasadorem tej dyscypliny, więc zasługuje na szacun.Cały wywiad dostępny tutaj.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Czeski artysta chaosu – jak daleko zajdzie Jiri Prochazka?

Powiązane artykuły

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Back to top button