KSWPolskie MMA

„Mam ochotę namawiać go, żeby przedłużył kontrakt, ale…” – Kawulski o przyszłości Gamrota po KSW 53

Współwłaściciel KSW Maciej Kawulski zabrał po gali KSW 53 głos na temat przyszłości podwójnego mistrza Mateusza Gamrota.

W daniu głównym gali KSW 53 – pierwszej zorganizowanej przez polskiego giganta od grudnia ubiegłego roku – kapitalnie dysponowany podwójny mistrz Mateusz Gamrot zdeklasował Normana Parke’a.

Polski zawodnik tak bardzo porozbijał w stójce Irlandczyka z Północy, że w trzeciej rundzie sędzia przerwał walkę z uwagi na obrażenia na jego twarzy.

Dla Gamera był to pierwszy występ w klatce KSW od grudnia 2018 roku, gdy sięgał po złoto wagi piórkowej, dominując Klebera Koike Erbsta.

W 2019 roku kudowianin w klatce polskiego giganta widziany nie był, tocząc z Maciejem Kawulskim i Martinem Lewandowskim kontraktowe boje. Przekonywał, że wypełnił wszelkie zobowiązania wynikające z umowy i jest wolnym zawodnikiem. Szefowie KSW stali natomiast na stanowisku, że kontrakt nadal obowiązuje, bo nie został wypełniony.

Po długim impasie pod koniec 2019 roku w końcu osiągnięto porozumienie, w ramach którego Gamer miał stoczyć w klatce KSW jeszcze dwie walki.

Zapytany po gali KSW 53 przez Mateusza Kaniowskiego z MMA.pl, czy rzeczywiście Mateuszowi Gamrotowi w umowie z polskim gigantem została teraz jeszcze tylko jedna walka, współwłaściciel organizacji Maciej Kawulski potwierdził.

– Żadna tajemnica – przyznał Kawulski. – Mateusz ma jedną walkę. Po dzisiejszej mam ochotę go namawiać, żeby przedłużyć z nim kontrakt, ale też jakby rozumiem jego ambicje, marzenia. Nie chcemy mu już stać na drodze.

– Porozumieliśmy się, dogadaliśmy się i oczywiście się wywiążemy, ale chciałbym, żeby znał moją intencję – będę zaszczycony, jak będzie dalej dla nas się bił.

Zapytany o swoje dalsze plany po zwycięstwie z Normanem Parkie, Mateusz Gamrot podczas konferencji prasowej potwierdził, że najbliższa walka będzie jego ostatnią pod banderą KSW – pod warunkiem, że zdąży ją stoczyć, bo jego aktualna umowa ma też ramy czasowe. Z tym jednak nie powinno być problemów, bo kudowianin garnie się do walki – do klatki chciałby powrócić we wrześniu lub październiku.

Cały wywiad poniżej (za MMA.pl):

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Chciałem podać rękę, powiedział mi: spie*dalaj” – Okniński porównał zachowanie po walce Pudzianowskiego i Janikowskiego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button