KSWPolskie MMA

Wyniki KSW 53: koncert Mateusza Gamrota! Zdeklasował Normana Parke!

W wieńczącym trylogię pojedynku, który uświetnił galę KSW 53 rewelacyjnie usposobiony Mateusz Gamrot pokonał Normana Parke’a.

W walce wieczoru studyjnej gali KSW 53 spektakularnie dysponowany Mateusz Gamrot (16-0) rozbił w pył Normana Parke’a (28-7-1).

Kros na otwarcie walki w wykonaniu Gamrota, który nie przybił piątki rywalowi. Polak ustawiony klasycznie. Handfighting. Szybki kros Gamrota dochodzi celu. Lewy zblokowany. Obaj spokojnie, bez pośpiechu. Polak nie oddaje tym razem pola. Aktywny. Ładny kros Parke’a.

Mateusz szybkimi prostymi kłuje Normana. Ten broni się podwójną gardą. Mocny prawy trafia w korpus Irlandczyka z Północy. Szachy w stójce. Mateusz kąsa przeciwnika jabami. Szybkie, czyste ciosy znajdują cel.

Śliczny ciasny prawy sierp polskiego zawodnika dochodzi szczęki byłego tymczasowego mistrza. Parke bardzo cierpliwy, ale wyraźnie wolniejszy. Mateusz odskakuje przed ciosami rywala. Piękny prawy Polaka po kiwce lewym. Nos Stormina już zakrwawiony. Lewy prosty i prawy podbródek – ten drugi wchodzi na szczękę Parke’a.

Śliczna kombinacja w kontrze w wykonaniu polskiego zawodnika. Parke kompletnie bez pomysłu na przedarcie się z ciosami. Inkasuje prostego na korpus. Mateusz schodzi do jego nogi – ale Norman świetnie się broni. W stójce jednak inkasuje prostego za prostym. W końcu odpowiada krosem. Poprawia sierpami, choć ciosy nie weszły czysto. W ostatnich sekundach Gamrot odpowiedział serią dobrych prostych.
Odwrotna pozycja Mateusza od początku drugiej odsłony. Jab Polaka dochodzi celu. Kros też. Pracą na nogach unika szarży Irlandczyka. Kapitalne proste i podbródek w wykonaniu Mateusza.

Parke trafia soczystym ciosem z dołu na rozerwanie klinczu – jego najlepsze uderzenie póki co. Szybko jednak kudowianin odpowiada. Serie prostych, zakończenie sierpem. Różnicowanie mocy w uderzeniach. Doskonała praca na nogach. Nieuchwytny. Polak odpala też łokcie w odpowiedzi na podwójną gardę Irlandczyka z Północy.

Lewy sierp Stormina dochodzi głowy kudowianina. Kilka dobrych akcji Irlandczyka, który podkręcił nieco tempo. Mateusz szybko jednak odpowiada prostymi, atakując też korpus przeciwnika. Parke jakby zirytowany, naciera mocniej, szukając ostrych sierpów – ale Mateusz dobrze unika ich pracą na nogach.

Kapitalna kombinacja Gamrota – seria jabów i potężny kros! Parke naruszony? Gamrot podkręca tempo, ale Irlandczyk z Północy dochodzi do siebie.

Przypadkowy palec w oczy Parke’a. Powtórki potwierdziły, że doszły. Wznowienie. Śliczne kombinacje prostych autorstwa świetnie pracującego na nogach i odpowiedzialnego w defensywie Gamera. Twarz Stormina już bardzo mocno porozbijana i porozcinana. Prawe oko w zasadzie zamknięte. Kombinacja ciosów zakończona kolanem w wykonaniu Mateusza, łokieć. Koniec drugiej odsłony.Soczysty prawy i lewy na otwarcie trzeciej rundy w wykonaniu Gamrota. Odwrotna pozycja polskiego podwójnego mistrza. Schodzi pod ciosami do obalenia, ale Irlandczyk świetnie się broni i zostajemy w stójce na środku klatki.

Kapitalne kombo Mateusza, odejście i ponowienie. Parke spóźniony z sierpami, już mocno rozbity. Piękny prawy sierpowy naszego zawodnika, odejście i kombo prostymi. 1-2 Polaka, podbródek! Pulpet na twarzy Normana. Irlandczyk rzuca cepy, ale pruje powietrze dwa metry od Polaka – ten w odpowiedzi prowokująco macha rękami.

Kudowianin robi, co chce, rozbija rywala kombinacjami, wstrząsa nim pionowym łokciem. Rewelacyjna praca na nogach reprezentanta Czerwonego Smoka i ATT. Prawy sierp Park’e dochodzi, ale chwilę potem Irlandczyk inkasuje kolejne ciosy.
Widząc obrażenia Normana Parke’a, sędzia przerwał pojedynek, wzywając lekarza. Ten obejrzawszy Irlandczyka z Północy, nie zawahał się ani chwili, od razu przerywając pojedynek. To pierwsza w karierze porażka Stormina przez (techniczny) nokaut.

Po zakończeniu walki kudowianin powiedział pokonanemu, aby w wywiadzie publicznie przeprosił za swoje słowa – i tak też Stormin uczynił.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

KSW 53: Gamrot vs. Parke III – wyniki i relacja

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Strasznie słabo Norman wyglądał w tej walce. Ciekawe, czy to ścinanie wagi czy zła taktyka przesądziła. Starałem się jak mogłem wytłumaczyć laickim znajomym, którzy oglądali ze mną galę, że Parke zapewne czeka aż Gamer się wypstryka.

Dodaj komentarz

Back to top button