KSWPolskie MMA

„Mając na uwadze, że nie było wiadomo, czy w ogóle wyjdę do walki, jestem bardzo zadowolony” – Darko Stosić zabrał głos po KSW 63

Rozpędzony serią trzech zwycięstw Darko Stosić zdradził, że przed walką z Michałem Andryszakiem nabawił się kontuzji.

Pierwotnie Darko Stosić miał w ramach sobotniej gali KSW 63 w Warszawie stanąć do mistrzowskiego boju w wadze ciężkiej z dzierżącym jej tron Philem De Friesem. Brytyjczyk zmuszony był jednak wycofać się z zawodów z powodu kontuzji, a na jego miejsce do walki z Serbem desygnowano Michała Andryszaka.
Pojedynek z Longerem okazał się zdecydowanie najbardziej wymagającym spośród dotychczasowych stoczonych przez Darko Stosicia na polskiej ziemi. Szczególnie w pierwszej rundzie Polak zawiesił Serbowi poprzeczkę bardzo wysoko, prezentując świetną formę – rozbijał Darko z dystansu, unikał jego ataków, zaliczył obalenie.
W drugiej odsłonie Stosić podkręcił jednak tempo, z powodzeniem atakując korpus Andryszaka. Runda ta była zdecydowanie najbardziej wyrównaną, bo w trzeciej stery walki wyraźnie przejął Serb.

Sędziowie ostatecznie wskazali niejednogłośnie na Darko Stosicia. Dla Serba zwycięstwo z Michałem Andryszakiem jest trzecim z rzędu pod sztandarem polskiego giganta. W poprzednich dwóch walkach znokautował Michała Włodarka i Michała Kitę.

Po zakończeniu sobotniej walki 29-latek nie udzielał wywiadów. W niedzielę opublikował natomiast w mediach społecznościowych krótki wpis, w którym podsumował zwycięstwo.– Trzecia walka i trzecie zwycięstwa w ostatnich sześciu miesiącach – napisał. – Piętnaście zwycięstw w kategorii ciężkiej, bez żadnej porażki!

– Dziękuję Andryszakowi za dobrą walkę. Mając na uwadze, że podczas sparingu na dziesięć dni przed walką doznałem kontuzji żeber i nie było wiadomo, czy w ogóle wyjdę do walki, jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– W następnej walce, która będzie też największym wyzwaniem w mojej karierze, zmierzę się z mistrzem De Friesem!

– Dziękuję sponsorom, dziękuję wam za wsparcie i szczególnie ludziom, którzy są zawsze ze mną.
Nie wiadomo póki co, kiedy dojdzie do walki Darko Stosicia z Philem De Friesem. Schodząc do szatni po walce z Longerem, Serb narzekał na uszkodzoną rękę, ale czy rzeczywiście doszło do poważniejszego urazu, nie wiadomo.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button