Absolute Championship AkhmatAbsolute Championship BerkutAkhmatRosyjskie MMA

„Mają najlepszych zawodników” – Khabib Nurmagomedov zdradził swój ranking najlepszych rosyjskich organizacji

Khabib Nurmagomedov przedstawił swój prywatny ranking najlepszych rosyjskich organizacji MMA.

Mistrz kategorii lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov udzielił obszernego wywiadu niezwykle popularnemu w Rosji Magomedowi Ismailovowi, w którym poruszono różnorodne tematy. Rozmawiano o UFC, sytuacji w kategorii lekkiej, Conorze McGregorze, Tonym Fergusonie, Georgesie Saint-Pierrze czy edukacji w Dagestanie.

Maga zapytał też Khabiba o rosyjskie organizacje MMA, prosząc go, aby przedstawił swój ich ranking.

– Nie chcę być stronniczy – zaczął Khabib. – Jeśli popatrzymy na klasę zawodników, to ACA. W tej chwili ACA.

– Drugie miejsce… AMC Fight Nights. Są nawet blisko pierwszego miejsca, ale pod względem umiejętności zawodników ACA jest jednak pierwsze. Myślę, że ty też się z tym zgodzisz. Skład, wynagrodzenie. Nie ma co do tego wątpliwości.

– AMC Fight Nights jest na drugim miejscu. Czasami mogą nawet znaleźć się na pierwszym, choćby pod względem najlepszych walk. Jest jednak różnie. Czasami mają wielkie gale, a czasami nie tak wielkie.

Od zeszłego roku Dagestański Orzeł jest właścicielem Eagle Fighting Championship, nie ukrywając niezwykle ambitnych planów związanych z organizacją. Uważa, że obecnie jest ona trzecią siła w rosyjskim MMA – właśnie po ACA i Fight Nights.

– Ale powiem ci kluczową rzecz: trzecie miejsce tylko na chwilę – dodał z uśmiechem. – Tylko na chwilę, bo w EFC są ludzie, którzy nie są usatysfakcjonowani trzecim miejscem. Po roku będzie inaczej. Nawet ludzie będą mieli wtedy problem ze wskazaniem najlepszej organizacji. „Może EFC, a może…”

Kogo widzi natomiast na czwartym miejscu?

– M-1, ale blisko jest też PRO FC – stwierdził, szybko jednak się poprawiając. – A nie, jest jeszcze RCC. Uważam, że RCC jest nawet wyżej niż M-1, bo M-1 nie jest takie jak kiedyś, pomimo iż jest to stara szkoła. Istnieją od 1995-1997 roku.

Poniżej cały wywiad:

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button