KSWPolskie MMA

Maciej Kawulski marzy o rewanżu Gamrota z Parke: „Po pierwszej walce pozostał zdecydowanie niedosyt”

Maciej Kawulski zapowiada próby doprowadzenia do rewanżowego starcia pomiędzy mistrzem kategorii lekkiej Matuszem Gamrotem i Normanem Parke.

Pojedynek o pas mistrzowski kategorii lekkiej pomiędzy Mateuszem Gamrotem i Normanem Parke, który odbył się podczas majowej gali KSW 39 – Colosseum na Stadionie Narodowym, okazał się bardzo wyrównany. Ostatecznie polski mistrz pozostał na tronie, zwyciężając jednogłośną decyzją sędziowską.

Od razu po zakończeniu walki niezadowolony z jej rezultatu Irlandczyk z Północy domagał się rewanżu.

Chcę rewanżu i powiedziałem to Gamrotowi. Ale on powiedział, że nie walczy teraz przez pół roku.

powiedział Parke.

Mistrz broniłby pasa przed pretendentami, a nie siedział przez pół roku, szczególnie gdy jest niejasność w sprawie walki, którą wygrał. Nie miałbym żadnego problemu, żeby powrócić do Polski i walczyć z nim raz jeszcze.

Reprezentant poznańskiego Ankosu MMA zapowiedział jednak, że planuje teraz dłuższą przerwę, rozważa możliwość zejście do kategorii piórkowej – choć prawdopodobnie jeszcze nie teraz – a natychmiastowe rewanżowe starcie z Parke go nie interesuje.

Na pewno nie teraz. Jestem na dość wczesnym etapie kariery, wciąż szukam nowych wyzwań i coraz cenniejszych skalpów.

powiedział Gamrot kilka dni po gali.

Ale w przyszłości, jeśli Norman wygra kilka kolejnych walk? Czemu nie. Nikt nie zawiesił mi poprzeczki tak wysoko, Parke zasłużył na rewanż, ale w przyszłości.

Okazuje się jednak, że KSW chce zorganizować drugie polsko-irlandzkie starcie natychmiastowo, być może już na październikowej gali KSW 40, której możliwą – ale jeszcze nie ostateczną – lokalizacją jest Dublin.

Mam takie marzenie, że do tej walki dojdzie i mam taką wizję, że to by była bardzo ciekawa walka, ponieważ rzeczywiście nikt w historii chyba nie stawił tak wyrównanego oporu – i w ogóle nie stawił takiego oporu – Mateuszowi.

– powiedział w najnowszym odcinku programu Klatka po Klatce współwłaściciel polskiego giganta Maciej Kawulski.

I Mateusz, i Norman zasłużyli na tę walkę, a przede wszystkim zasłużyli na nią fani, bo o ile po całej gali można mieć przesyt artykułów, tekstów o MMA, to jeżeli chodzi o tą walkę, to zdecydowanie pozostał niedosyt.
Kawulski z dystansem odniósł się do wszystkich oskarżeń i złorzeczeń, jakich nie brakuje w mediach społecznościowych Parke’a pod adresem KSW i Gamrota, przekonując, że nie powinno stanowić to problemu w rozmowach o pojedynku rewanżowym z Gamrotem.

*****

Gala KSW 39 z rekordem sprzedaży PPV w Polsce

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button