Khabib vs. Gamrot? „Ma super styl, bardzo zbliżony do mnie”

Mateusz Gamrot opowiedział o potencjalnym starciu z niepokonanym mistrzem wagi lekkiej UFC Khabibem Nurmagomedovem.

Podwójny mistrz KSW Mateusz Gamrot nie ukrywa od dawna, że jego sportowym celem jest przejście do UFC i podbicie tamtejszej dywizji lekkiej.

Narrację tę kudowianin podtrzymał po sobotniej gali KSW 53, w ramach której koncertowo rozprawił się w trylogii z Normanem Parkiem, zapisując się na kartach historii jako pierwszy zawodnik, który skończył Irlandczyka z Północy uderzeniami.

Jak natomiast Gamer zareagowałby, gdyby po zasileniu szeregów UFC został zweryfikowany, przegrywając kilka starć? O to zapytał go dziennikarz Andrzej Kostyra.
– Trudno – odpowiedział polski zawodnik. – Takie jest życie. Taki będzie sport po prostu. Co mam powiedzieć?

– Mam wspaniałych przyjaciół, mam wspaniałą rodzinę, mam wspaniałych ludzi dookoła siebie. Oni nie pozwolą mi upaść. Jak się potknę, to się przewrócę, ale wstanę i pójdę dalej. Ciężko jest mówić o takich rzeczach, które się jeszcze nie wydarzyły i ciężko, żeby się wydarzyły.

– Trenuję tyle czasu, jeżdżę po najlepszych klubach na świecie, więc będę ze swojej strony robił wszystko, żeby tak się nie stało. Jak się stanie, to trudno. Podniosę się i pójdę dalej.

Swego czasu reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team przyznał, że w swojej debiutanckiej walce pod sztandarem amerykańskiego giganta chętnie zmierzyłby się z Islamem Makhachevem – klubowym kolegą i przyjacielem rozdającego karty w wadze lekkiej Khabiba Nurmagomedova.

Jak natomiast widziałby swoją walkę właśnie z również niepokonanym w zawodowej karierze Dagestańskim Orłem?
– No właśnie z Khabibem byłaby bardzo intrygująca walka dla mnie – powiedział Mateusz. – Na samą myśl aż włosy dęba mi stają. Chciałbym to zrobić.

– Khabib ma super styl. Bardzo zbliżony do mnie – w takim sensie, że mocno atakuje zapaśniczo. Ja uwielbiam te wymiany zapaśnicze, więc też pewnie bym nie stronił od nich. Trudno powiedzieć. Pewnie wszechstronna walka MMA mogłaby się wydarzyć. W każdej płaszczyźnie byśmy pewnie się sprawdzili.

Cały wywiad poniżej:

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

„Ja, ku*wa, nie pytam o rewanż – ja żądam! Jeśli Borys ma resztki jaj…” – Wrzosek wściekły po KSW 53

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. rajterllc

    16 lipca 2020 at 06:35

    Wstępny typ? 😅

  2. czungumangu

    16 lipca 2020 at 12:47

    czerwona łapka :D

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply