Bellator

Lyoto Machida debiutuje w Bellatorze – zmierzy się z byłym mistrzem

W swoim debiutanckim boju w Bellatorze Lyoto Machida stanie przed szansą utorowania sobie drogi do pojedynku o pas kategorii średniej, stając w szranki ze zdetronizowanym w tym roku Rafaelem Carvalho.

Były mistrz kategorii półciężkiej UFC Lyoto Machida (24-8) w swoim debiutanckim boju pod sztandarem Bellatora skrzyżuje rękawice z byłym mistrzem 185 funtów Rafaelem Carvalho (15-2). O walce, która odbędzie się podczas pierwszej w historii gali Bellatora na Hawajach, zaplanowanej na 15 grudnia, doniósł portal ESPN.com.
40-letni Brazylijczyk rozstał się z UFC dwoma zwycięstwami w 2018 roku, w pokonanym polu zostawiając Eryka Andersa, którego niejednogłośnie wypunktował, oraz Vitora Belforta, którego spektakularnie znokautował. W ten sposób przerwał fatalną serię trzech porażek przed czasem.

Z kolei jego młodszy o osiem lat krajan 2018 roku nie będzie póki co dobrze wspominał. W maju stanął do czwartej obrony złota kategorii średniej, ale został zdemolowany przez Gegarda Mousasiego, doznając pierwszej porażki od czasu swojego zawodowego debiutu w 2011 roku.

W walce wieczoru hawajskiej gali mistrzyni kategorii muszej Ilima-Lei Macfarlane (8-0) będzie po raz drugi broniła pasa, mierząc się tym razem z Valerie Letourneau (10-6).

*****

Nie ma przypadków, są tylko znaki – Joanna idzie po złoto

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button