„Ludzie bardzo chcieliby to obejrzeć, ale…” – Dana White o Jones vs. Ngannou

Sternik UFC Dana White zabrał głos na temat potencjalnego zestawienia starcia Jona Jonesa z Francisem Ngannou.

Gdy nieco ponad tydzień temu pojawiły się pierwsze iskry na linii Jon JonesFrancis Ngannou, głównodowodzącego UFC Danę White’a zapytano o potencjalne zestawienie takiego właśnie pojedynku.

Ten odniósł się jednak do tematu z pewną rezerwą.

– Wszystko jest oczywiście możliwe – powiedział wówczas White bez większego entuzjazmu. – Nie wiem jednak, czy ci goście aby na pewno chcą tej walki?

– Pozwólcie, że ujmę to tak… I nie mówię, że akurat odnoszę to do sytuacji tych dwóch, ale w sieci zawsze widać dużo gadania i tego wszystkiego wokół. Jednak zestawianie walk to zupełnie inny temat.
Od tamtego czasu sporo się jednak wydarzyło. Jones i Ngannou mocno podgrzali atmosferę wokół potencjalnej walki, ściągając na siebie uwagę całego świata MMA. Obaj wyrazili pełną gotowość na przejście od słów w mediach do czynów w oktagonie, domagając się jednak za sowitej za nie zapłaty.

W czwartek Bones obwieścił nawet, że rozpoczął negocjacje z UFC w sprawie pojedynku z Predatorem. Rzecz jednak w tym, że nie potoczyły się one po jego myśli, o czym obszernie opowiedział w mediach społecznościowych oraz w rozmowie z dziennikarzem Johnem Morganem.Jones pożalił się, że UFC nie chce mu dać ani dolara podwyżki do gwarantowanej gaży za pojedynek z Ngannou. Przyznał, że jest niezwykle rozczarowany i dotknięty podejściem organizatorów. Przypomniał, że walczy dla amerykańskiego giganta od dziesięciu lat, a tymczasem nadal jest niedoceniany. Ba! Zagroził nawet, że do końca roku do oktagonu już nie powróci, jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie.

W takich właśnie okolicznościach w piątek wieczorem Jon Anik zapytał Danę White’a o możliwe zestawienie Jona Jonesa z Francisem Ngannou…
– Słuchajcie, to oczywiście zestawienie, które ludzie bardzo chcieliby obejrzeć – powiedział amerykański promotor. – Goście wymieniają się cały czas uprzejmościami. Nie widzę tej walki. Nie widzę, żeby do niej doszło.

Innymi słowy, targi – którymi zainteresowania nie ukrywa z oczywistych względów Jan Błachowicz – trwają najwyraźniej w najlepsze.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Justin Gaethje 2.0 – największe zagrożenie dla Khabiba Nurmagomedova?

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply