UFC

Lombard vs. Smith i Alves vs. Perry przełożone na UFC Fight Night 116

Hector Lombard z Anthonym Smithem i Thiago Alves z Mikiem Perrym powalczą na karcie walk wrześniowej gali UFC Fight Night 116.

Pojedynki Hectora Lombarda (34-7-1) z Anthonym Smithem (27-12) oraz Thiago Alvesa (22-11) z Mikiem Perrym (10-1), które pierwotnie szykowane były na odwołaną niedawno galę UFC 215, która miała odbyć się 19 sierpnia w Seattle, został przełożone na galę UFC Fight Night 116, planowaną na 16 września w Pittsburghu. Informacje podał portal MMAFighting.com.
Poniżej nasza wstępna analiza i przewidywane kursy bukmacherskie na walkę Lombarda ze Smithem:

Amerykanin będzie miał po swojej stronie ogromną przewagę warunków fizycznych, ale jego defensywa w stójce pozostawia wiele do życzenia. Miewa co prawda przebłyski w utrzymywaniu rywali na końcach swoich kopnięć i pięści, ale na nogach przyjmował mocne ciosy – kilka razy będąc wyraźnie naruszonym – od każdego z czterech ostatnich rywali, wobec czego i Lombard, przyzwyczajony do deficytu warunków fizycznych, będzie miał swoje szanse, także w obszarze zapaśniczym. Warto jednak mieć na uwadze, że forma Kubańczyka ostro spada i kto wie, czy nie jest już na poziomie, który umożliwi Smithowi odprawienie go z kwitkiem – raczej w stójce, bo przewrócenie Lombarda będzie bardzo trudne.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Hector Lombard – 1.65
Anthony Smith – 2.15

Oraz Alvesa z Perrym:

Obaj zawodnicy lubują się w walce w stójce, więc najprawdopodobniej czeka nas pojedynek kickbokserski. Perry jest agresywniejszy, uderza mocniej i będzie miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych, ale od strony technicznej i prawdopodobnie szybkościowej to Alves powinien rozdawać karty, co jak najbardziej może okazać się kluczowe dla losów pojedynku.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Mike Perry – 2.25
Thiago Alves – 1.60

Na tą chwilę nie wiadomo, kto skrzyżuje rękawice w walce wieczoru gali UFC Fight Night 116.

*****

Krzysztof Jotko: „Wracam do gry”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button