UFC

Hector Lombard vs. Anthony Smith w planach na UFC 215

Dwaj zawodnicy kategorii średniej – Hector Lombard i Anthony Smith – skrzyżują rękawice podczas sierpniowej gali UFC 215.

Pojedynek w kategorii średniej pomiędzy walczącym o utrzymanie się w organizacji Hectorem Lombardem (34-7-1) i Anthonym Smithem (27-12) jest szykowany na galę UFC 215, która odbędzie się 19 sierpnia, najprawdopodobniej w Seattle. O planach doprowadzenia do tej walki poinformował portal MMAJunkie.com.
39-letni Kubańczyk przegrał trzy ostatnie walki, jeszcze w 2016 roku będąc brutalnie ubijanym przez Neila Magny’ego i Dana Hendersona, by w lutym 2017 roku podczas gali UFC Fight Night 105 przegrać decyzją z Johnym Hendricksem.

Z kolei 28-letni Smith po 1-walkowej – zakończonej porażką – przygodzie z UFC w 2013 roku powrócił pod skrzydła amerykańskiego giganta w 2016 roku, łącznie od tamtej pory tocząc cztery pojedynki, w tym trzy zwycięskie. Po wypunktowaniu Leonardo Guimaraesa przegrał w ten sam sposób z Cezarem Ferreirą, ale ostatnie dwie walki kończył z tarczą, pokonując przez nokauty Elvica Mutapcica i Andrewa SanchezaUFC on FOX 24.

Amerykanin będzie miał po swojej stronie ogromną przewagę warunków fizycznych, ale jego defensywa w stójce pozostawia wiele do życzenia. Miewa co prawda przebłyski w utrzymywaniu rywali na końcach swoich kopnięć i pięści, ale na nogach przyjmował mocne ciosy – kilka razy będąc wyraźnie naruszonym – od każdego z czterech ostatnich rywali, wobec czego i Lombard, przyzwyczajony do deficytu warunków fizycznych, będzie miał swoje szanse, także w obszarze zapaśniczym. Warto jednak mieć na uwadze, że forma Kubańczyka ostro spada i kto wie, czy nie jest już na poziomie, który umożliwi Smithowi odprawienie go z kwitkiem – raczej w stójce, bo przewrócenie Lombarda będzie bardzo trudne.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Hector Lombard – 1.65
Anthony Smith – 2.15

*****

Jason Knight za Chan Sung Junga w walce z Ricardo Lamasem na UFC 214

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button