Leon Edwards vs. Khamzat Chimaev walką wieczoru marcowej gali UFC FN

Pojedynek Leona Edwardsa z Khamzatem Chimaevem został walką wieczoru marcowej gali UFC Fight Night.

Dwukrotnie odwoływana walka Leona Edwardsa (18-3) z Khamzatem Chimaevem (9-0) – w grudniu z powodu zakażenia koronawirusem u Jamajczyka, a w styczniu u Czeczena – została przełożona na marcową galę UFC Fight Night w Las Vegas.

O przełożeniu walki poinformował Dana White w rozmowie z portalem MMAJunkie.com.

Poniżej jej zapowiedź, wstępna analiza oraz wstępny typ z poprzedniego artykułu jej poświęconego.
Walczący w UFC od sześciu lat Jamajczyk wygrał dziesięć z dwunastu pojedynków, jakie stoczył w oktagonie. Obecnie może pochwalić się serią ośmiu zwycięstw. Ostatnio był widziany w akcji w lipcu ubiegłego roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Rafaela dos Anjosa. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Gunnara Nelsona czy Donalda Cerrone.

Khamzat Chimaev zadebiutował w UFC w połowie lipca, we wziętej w zastępstwie walce deklasując i poddając Johna Phillipsa. Ledwie dziesięć dni później – co stanowiło rekordowy wyczyn – odniósł drugie zwycięstwo, ubijając ekspresowo Rhysa McKee. Ostatnio był natomiast widziany w akcji podczas wrześniowej gali UFC Fight Night w Las Vegas, gdzie w ledwie 17 sekund brutalnie znokautował Geralda Meerschaerta.

Khamzat Chimaev jest nadal zawodnikiem, o którym niewiele wiadomo. W pierwszych pojedynkach w UFC wyglądał spektakularnie, ale skok między poziomem jego dotychczasowych rywali i tym, co wnosi do oktagonu Leon Edwards, będzie gigantyczny. Wydaje się co prawda, że potencjał czeczeńskiego Wilka jest naprawdę duży, ale czy na tyle duży, aby już w grudniu w zaplanowanej na pięć rund walce pokonał zawodnika na poziomie Jamajczyka?

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Leon Edwards – 1.65
Khamzat Chimaev – 2.10

Wstępny typ:

Leon EdwardsRozpiska UFC Fight Night

Walka wieczoru

170 lbs: Leon Edwards (18-3) vs. Khamzat Chimaev (9-0)

Pozostałe

265 lbs: Ciryl Gane (7-0) vs. Jairzinho Rozenstruik (11-1)
135 lbs: Jonathan Martinez (13-3) vs. Davey Grant (10-4)
170 lbs: Jason Witt (18-6) vs. Matthew Semelsberger (7-2)
115 lbs: Jinh Yu Frey (9-6) vs. Gloria de Paula (5-2)
125 lbs: Tagir Ulenbekov (12-1) vs. Matheus Nicolau (15-2-1)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply