UFC

Leon Edwards vs. Khamzat Chimaev walką wieczoru grudniowej gali UFC FN

Khamzat Chimaev doczekał się w końcu rywala na czwartą walkę w UFC – stanie w szranki z Leonem Edwardsem.

Pojedynek w kategorii półśredniej pomiędzy łypiącym od dawna w kierunku walki o złoto Leonem Edwardsem (18-3) i robiącym furorę pod sztandarem amerykańskiego giganta Khamzatem Chimaevem (9-0) uświetni zaplanowaną na 19 grudnia galę UFC Fight Night w Las Vegas.

O zestawieniu oficjalnie poinformował szef UFC Dana White w rozmowie z Jimem Romem.

Wszystko zaczęło się w czwartek, gdy Rocky został usunięty z rankingu wagi półśredniej z powodu braku aktywności i odmawiania walk. W rezultacie Jamajczyk szybko rzucił wyzwanie Czeczenowi, które ten natychmiast zaakceptował. Pochodną doprowadzenia do walki jest też powrót Edwards do rankingu, w którym okupuje 3. miejsce.

Walczący w UFC od sześciu lat Jamajczyk wygrał dziesięć z dwunastu pojedynków, jakie stoczył w oktagonie. Obecnie może pochwalić się serią ośmiu zwycięstw. Ostatnio był widziany w akcji w lipcu ubiegłego roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziowską Rafaela dos Anjosa. Wcześniej w pokonanym polu zostawiał między innymi Gunnara Nelsona czy Donalda Cerrone.
Khamzat Chimaev zadebiutował w UFC w połowie lipca, we wziętej w zastępstwie walce deklasując i poddając Johna Phillipsa. Ledwie dziesięć dni później – co stanowiło rekordowy wyczyn – odniósł drugie zwycięstwo, ubijając ekspresowo Rhysa McKee. Ostatnio był natomiast widziany w akcji podczas wrześniowej gali UFC Fight Night w Las Vegas, gdzie w ledwie 17 sekund brutalnie znokautował Geralda Meerschaerta.

Khamzat Chimaev jest nadal zawodnikiem, o którym niewiele wiadomo. W pierwszych pojedynkach w UFC wyglądał spektakularnie, ale skok między poziomem jego dotychczasowych rywali i tym, co wnosi do oktagonu Leon Edwards, będzie gigantyczny. Wydaje się co prawda, że potencjał czeczeńskiego Wilka jest naprawdę duży, ale czy na tyle duży, aby już w grudniu w zaplanowanej na pięć rund walce pokonał zawodnika na poziomie Jamajczyka?Przewidywane kursy bukmacherskie:

Leon Edwards – 1.65
Khamzat Chimaev – 2.10

Wstępny typ:

Leon Edwards

Rozpiska UFC Fight Night

Walka wieczoru

170 lbs: Leon Edwards (18-3) vs. Khamzat Chimaev (9-0)

Pozostałe

170 lbs: Belal Muhammad (17-3) vs. Sean Brady (13-0)
135 lbs: Marlon Moraes (23-7-1) vs. Rob Font (17-4)
185 lbs: Deron Winn (6-2) vs. Antonio Braga Neto (9-3)
185 lbs: Tafon Nchukwi (4-0) vs. Jamie Pickett (11-4)

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. Oby Edwards to ugrał i przystopował trochę tego Khamzata. Ja rozumiem, że medialni zawodnicy, którzy się wyróżniają, walczą efektownie, kończą swoich rywali przed czasem mają ułatwione zadanie i znacznie szybciej pną się w rankingach.
    Tutaj moim zdaniem jednak zapowiada się grubą przesadę. Chimaev jeśli wygra z Edwardsem ominie całą kolejkę w półśredniej. Bez sensu.

Dodaj komentarz

Back to top button