Lekarz, który podał Paulo Coście kroplówkę, zawieszony na 2 lata

Brazylijski lekarz, który niespełna trzy lata temu podał Paulo Coście kroplówki w ilości przekraczającej dozwoloną, został zawieszony przez USADA.

W kwietniu ubiegłego roku gruchnęła nowina o 6-miesięcznym zawieszeniu ze strony Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (USADA) dla Paulo Costy.

Było to następstwem nieuprawnionego skorzystania z kroplówek w ilości przekraczającej 50 ml w 6-godzinnym odstępie. Doszło do tego dwukrotnie: 2 czerwca 2017 roku po ważeniu przed galą UFC 212 w Rio de Janeiro, gdzie Brazylijczyk ubił Oluwale Bamgbose, oraz 3 listopada 2017 roku po ważeniu przed galą UFC 217 w Nowym Jorku, gdzie znokautował Johny’ego Hendricksa.

Nie stwierdzono co prawda, aby stosował on jakiekolwiek zabronione środki – Borrachinha tłumaczył, że brał jedynie leki na ból brzucha, co potwierdziła też USADA – ale przekroczył dopuszczalną ich ilość w formie dożylnej, na co należało wówczas otrzymać stosowne pozwolenie.
Co ciekawe, Paulo Coście groziło za to naruszenie Polityki Antydopingowej UFC aż dwuletnie zawieszenie, ale zostało ono wówczas zredukowane do sześciu miesięcy z uwagi na znaczącą pomoc, jakiej Brazylijczyk udzielił Amerykańskiej Agencji Antydopingowej. W jaki dokładnie sposób Borrachinha pomógł Agencji, nie wiadomo, ale…

Dziś USADA poinformowała, że brazylijski lekarz Lucas Penchel zaakceptował 2-letnie zawieszenie właśnie za dwukrotne podanie kroplówek ponad limit Paulo Coście oraz jego bratu.

Zawieszenie Penchela rozpoczęło się 17 marca tego roku, co oznacza, że do 17 marca 2022 roku żaden zawodnik UFC nie może z nim współpracować.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nawet kijem bym go nie dotknęła” – Joanna Jędrzejczyk odpowiada na ostre komentarze Colby’ego Covingtona

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply