UFC

Kyung Ho Kang vs. Ricardo Ramos na UFC 227

Pojedynek pomiędzy dwoma zawodnikami walczącymi o przebicie się do Top 15 kategorii koguciej – Kyungiem Ho Kangiem i Ricardo Ramosem – został dodany do sierpniowej gali UFC 227.

Świetnie zapowiadające się starcie w kategorii muszej pomiędzy dwoma nieszczególnie jeszcze znanymi, ale niezwykle efektownie walczącymi zawodnikami, Kyung Ho Kangiem (14-7) i Ricardo Ramosem (11-1) zostało dodane do rozpiski gali UFC 227, która odbędzie się 4 sierpnia w Los Angeles. O zestawieniu poinformował John Hyon Ko.
W styczniu tego roku 30-letni obecnie Kyung Ho Kang powrócił do oktagonu po ponad 3-letniej przerwie, którą w większości poświęcił na odbycie obowiązkowej służby wojskowej w koreańskiej armii. Podczas gali UFC Fight Night 124 poddał Guido Cannettiego, odnosząc trzecią z rzędu wiktorię w oktagonie amerykańskiego giganta.

Młodszy od niego o siedem lat Brazylijczyk ma za sobą dwa występy w oktagonie – oba zwycięskie. W debiucie na początku 2017 roku wypunktował Michinori Tanakę, by następnie podczas listopadowej gali UFC 217 przepięknym łokciem ustrzelić Aiemanna Zahabiego.

Zwycięzca pojedynku mocno zbliży się do czołowej piętnastki rankingu 135 funtów.

Stylistycznie walka nie jest szczególnie skomplikowana – Koreańczyk to świetny grapler, który zrobi, co w jego mocy, aby przenieść walkę do parteru, gdzie jego przewaga nie powinna podlegać dyskusji, natomiast Brazylijczyk spróbuje utrzymać ją na nogach, gdzie to on powinien rozdawać karty dzięki swojej mobilności, lepszej technice, dobrym warunkom fizycznym oraz szerszemu arsenałowi uderzeń.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Kyung Ho Kang – 1.65
Ricardo Ramos – 2.25

Rozpiska UFC 227

Walka wieczoru

135 lbs: TJ Dillashaw (15-3) vs. Cody Garbrandt (11-1) – o pas mistrzowski

Pozostałe

185 lbs: Derek Brunson (18-6) vs. Antonio Carlos Jr. (10-2)
135 lbs: Kyung Ho Kang (14-7) vs. Ricardo Ramos (11-1)

*****

Joanna Jędrzejczyk: „Cieszę się, że walczę z Tecią Torres, bo…”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button