Joanna Jędrzejczyk: „Cieszę się, że walczę z Tecią Torres, bo…”

Joanna Jędrzejczyk zabrała głos na temat drugiej porażki z Rose Namajunas oraz zbliżającej się batalii z Tecią Torres podczas UFC on FOX 30.

Była mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk pojawiła się w programie The MMA Hour, gdzie opowiedziała o rewanżowym starciu z Rose Namajunas oraz zbliżającej się batalii z Tecią Torres, do której dojdzie podczas lipcowej gali UFC on FOX 30 w Calgary.
Czuję się świetnie.

– powiedziała polska zawodniczka.

Nie oglądałam walki, ale rozmawiałam z trenerami. Sędziowie powiedzieli, że przegrałam tę walkę i nie mam z tym problemu. Wiem, że już niedługo odzyskam ten pas. Było bardzo blisko. Nie chcę o tym rozmawiać. Wiem, że wygrałam tę walkę, ale nie chcę narzekać, bo Rose jest nadal mistrzynią. Cieszę się jej sukcesem, ale patrzę w przyszłość. Nie mogę doczekać się powrotu do oktagonu. Dzisiaj oficjalnie zaczęłam obóz przygotowawczy. Przez następne dwa tygodnie będę trenowała w Polsce, a w końcówce maja polecę trenować w American Top Team. Jestem bardzo podekscytowana i nie mogę się doczekać.

Wiesz, że lubię wszystko planować i teraz mam plan na odzyskanie tego pasa na koniec roku. Zostaję w kategorii słomkowej.

Olsztynianka przyznała jednocześnie, że chciała zrobić sobie miesiąc przerwy od MMA, celując w powrót do oktagonu na koniec sierpnia lub we wrześniu. Gdy jednak zaproponowano jej starcie z Tecią Torres na 28 lipca, nie zawahała się ani sekundy.

Cieszę się, że mogę walczyć z Tecią Torres.

– powiedziała.

Dobra rzecz w tym przypadku jest taka, że walczyła z Jessicą Andrade w ostatnim starciu. Przegrała tę walkę, ale na 99,9% Jessica Andrade będzie teraz pretendentką do walki z Rose Namajunas, więc cieszę się, że mogę walczyć z Tecią Torres i dostać potem titleshota. Taki jest plan.

Cieszę się z tej walki. Wiem, że Tecia Torres to prawdziwa wojowniczka. Przez długi czas trenowała w American Top Team. Odeszła jakiś rok temu, może odrobinę wcześniej, ale wszystko gra. To będzie bardzo ciekawa walka.

Jędrzejczyk przyznała, że miał okazję nieco potrenować z Torres, ale zamierza skupiać się tylko na sobie – swoich umiejętnościach i realizacji swojego planu na pojedynek.

Zapowiedziała jednocześnie, że zamierza urozmaicić swoją grę, choć nie zdradziła szczegółów.

Mam mnóstwo umiejętności, których nie mogłam wykorzystać w ostatnich walkach.

– powiedziała.

Nie mogę się doczekać, aby to zrobić.

Dopytywana z kolei, czy Dana White zapewnił ją, że ewentualna wiktoria z Tecią Torres stanowić będzie przepustkę do kolejnej walki o pas, Polka nie odpowiedziała wprost.

Wierzę, że dostanę walkę o pas po tym pojedynku. Zobaczymy, co się wydarzy.

– stwierdziła.

Mogę mieć i dziesięć walk przed titleshotem, bo przeszłam przez to w 2014 i 2015 roku. Chcę tego pasa i odzyskam ten pas. Zapamiętajcie te słowa.
Mając jednak na uwadze, że Jędrzejczyk przegrała już z Namajunas dwukrotnie, wydaje się, że o szybką trylogię może być trudno po jednym tylko zwycięstwie – oczywiście pod warunkiem, że Thug Rose pozostanie na tronie. Jędrzejczyk pozostaje jednak dobrej myśli i wierzy, że trylogia jest tuż za rogiem.

Zobaczymy. Zobaczymy. To też jest biznes.

– powiedziała.

Spodziewam się wszystkiego. Jak mówię, jeśli będzie potrzeba więcej (zwycięstw), zapracuję na to, ale wierzę, że dojdzie do tego bardzo szybko. W ostatniej walce udowodniłam, że nadal jestem… jedną z najlepszych słomkowych – i w tym rzecz. Czasami widać różnicę między czołową piątką, czołową czwórką i resztą dywizji. Jak inne są walki, umiejętności, cała gra.

Olsztynianka nie podjęła się jednocześnie typowania potencjalnego starcia Rose Namajunas z Jessicą Andrade, przyznając jednak, że być może wiktoria Brazylijki byłaby dla niej korzystniejsza pod kątem powrotu do rozgrywki o złoto – bo w przeszłości już ją pokonała.

Jednocześnie zapowiedziała, że do kategorii muszej przejdzie wtedy, gdy odzyska pas w 115 funtach. Niewykluczone, że ponownie pomoże jej w tym dietetyk George Lockhart, z którego usług być może skorzysta po raz drugi na okoliczność starcia z Tecią Torres.

*****

Miliony na oświetlenie, miliony odsłon – RCC wkracza na rosyjski rynek

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply